Повернути депортованих та українців у заручниках Росії: Коаліція “Україна. П’ята ранку” зустрілася з Іриною Верещук

A+ A-

12 вересня відбулася зустріч віцепрем’єр-міністерки – міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук та представників Коаліції “Україна. П’ята ранку”, під час якої говорили, як повернути депортованих і взятих у заручники цивільних українських громадян.

Зокрема, протягом заходу йшлося про відсутність державного органу чи інституції у сфері захисту та повернення цивільних заручників, а також про недостатність системної роботи органів державної влади щодо пошуку, встановлення місця утримання українців, яких можна вважати цивільними заручниками.

Правозахисники також стурбовані невизначеністю ситуації з діяльністю уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, після оголошення розподілу повноважень з розшуку між МВС, ГУР та МО. Крім того, коаліція наголосила на важливості збільшення бюджетних витрат, передбачених Мінреінтеграції для надання грошової допомоги заручникам Росії та їхнім родинам, адже кількість цих людей суттєво зросла з початку повномасштабної війни.

Окремо говорили про відсутність системи координації дій держави після повернення депортованих до РФ чи Білорусі дітей або примусово переміщених на тимчасово окупованих територіях України, щоб ці діти після повернення не залишалися самі, а ними опікувалася держава.

“Ми маємо повернути всіх. Як військовополонених і дітей, так і цивільних. Для цього ми спільними зусиллями маємо напрацювати такий алгоритм”, – заявила Ірина Верещук.