Права людини в Криму та на Донбасі: у Європарламенті розмірковували, як покращити ситуацію | Центр прав людини ZMINA

Права людини в Криму та на Донбасі: у Європарламенті розмірковували, як покращити ситуацію

A+ A-

Якою є ситуація з правами людини на окупованих територіях та що робити для її покращення? Про це говорили на засіданні підкомітету Європарламенту та Комітету Верховної Ради з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин. Також на зустрічі йшлося про виконання Національної правозахисної стратегії й внутрішні українські реформи.

Підкомітет засудив незаконну анексію Криму та окупацію деяких регіонів Донецької й Луганської областей, а також порушення Росією міжнародного права та своїх зобов’язань як країни-члена міжнародних організацій.

Учасники обговорили забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб, дотримання прав жінок та ґендерно-обумовлене насильство на окупованих територіях. Крім того, розглянули ситуацію з українськими заручниками й політичними в’язнями в Російській Федерації, окупованому Криму та на Донбасі.  

Окремо правозахисники акцентували на неприпустимості спроб зруйнувати незалежність інституту Омбудсмана, переслідувань антикорупційних активістів та обмежень діяльності громадських організацій в Україні. 

  Учасники засідання

Задля покращення ситуації на окупованих територіях голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик запропонувала у своєму виступі:

українській владі:

  • Розробити і прийняти закон з підтримки політичних в’язнів. Створити державну програму підтримки жертв політично мотивованих переслідувань та порушень прав людини в окупованому Криму (а також українців, які перебувають у місцях позбавлення волі на території РФ за сфабрикованими звинуваченнями);
  • Усунути дискримінацію кримчан у користуванні банківськими послугами в Україні та обмеження щодо прав власності при переміщенні особистих речей через адмінкордон. Запровадити адміністративну процедуру для визнання актів цивільного стану (народження, смерть);
  • Спростити Порядок в’їзду іноземних правозахисників та адвокатів до Криму.  

Європейському Союзу:

  • Розширити та доповнити існуючі санкційні списки. Крім того, запровадити персональні санкції для осіб, винних у порушеннях прав людини в Криму;
  • Співпрацювати із українськими правозахисними організаціями та правоохоронними органами. Вони надаватимуть інформацію, яка сприятиме включенню до санкційних списків нових фігурантів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: