Прем’єр-міністр Швеції зустрівся з правозахисниками на полях Кримської платформи

A+ A-

Прем’єр-міністр Швеції Стефан Льовен на полях Кримської платформи провів зустріч із правозахисними організаціями, які займаються захистом прав людини у зв’язку з окупацією Криму та російською збройною агресією. У зустрічі взяли участь представниці Кримської правозахисної групи (Ольга Скрипник), Центру громадянських свобод (Олександра Матвійчук) та Центру прав людини ZMINA (Альона Луньова).

Під час зустрічі йшлося про роль громадянського суспільства в розбудові Кримської платформи, зокрема роботу і плани Експертної мережі платформи, а також про ситуацію з правами людини в окупованому Криму і на Донбасі, проблему звільнення політичних в’язнів, мілітаризацію окупованого півострова та воєнні злочини, які вчиняє країна-окупант, дискримінацію українців та кримських татар, згортання свободи слова і переслідування незалежних медіа.

Окремо обговорювався прогрес України в здійсненні необхідних кроків для деокупації та реінтеграції окупованих територій, а також були надані рекомендації правозахисних організацій для уряду Швеції щодо тиску та Російську Федерацію як державу-окупанта і підтримки української влади в зусиллях стосовно захисту прав людини й повернення окупованих територій.

“Швеція продовжить співпрацю з громадянським суспільством для привернення уваги до порушень прав людини внаслідок незаконної анексії”, – зазначили в Посольстві Швеції в Україні за результатами зустрічі.

Як відомо, 23 серпня в Києві відбувається перший саміт Кримської платформи, на який прибули представники 46 країн. Кримська платформа – це новий міжнародний консультаційно-координаційний формат, ініційований Україною й спрямований на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді дедалі більшим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні.

Фото Посольства Швеції в Україні