Про права дітей та молоді груп ризику – просто і зрозуміло

A+ A-

Про права дітей та молоді груп ризику дізнавалися юристи, соціальні працівники та педагоги на тренінгу в Чернігові.

 

Програма тренінгу охоплювала різні аспекти захисту прав дитини та молоді груп ризику, зокрема, міжнародні і національні механізми захисту, практика використання технік медіації у соціальній та соціально-педагогічній роботі в інтересах дітей та молоді.

Це вже друга очна сесія, яку проходять учасники навчального курсу, організованого на базі Освітнього дому прав людини в Чернігові спільно з Центром інформації про права людини та Міжнародною школою прав людини і громадських дій. Підтримку надає Міжнародний благодійний фонд “СНІД Фонд Схід-Захід” (AIDS Foundation East-West – AFEW-Україна) за участі Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Упродовж п’яти днів з кожною групою (юристи — з 28 червня по 2 липня; соціальні працівники — з 2 по 8 липня) працювали тренер Сергій Буров, голова правління Громадської організації M’AРТ та Освітнього дому прав людини в Чернігові, координатор Всеукраїнської освітньої програми “Розуміємо права людини” та Богна Хмелевська, представниця Гельсінського Фонду Прав Людини (Варшава, Польща).

З учасниками також працювали інші експерти у сфері захисту прав дитини. Представник Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина спільно з правозахисницею Марією Ясеновською розповіли про дотримання прав дитини під час збройного конфлікту в Україні.

Суддя Бахмацького районного суду Чернігівської області Павло Пархоменко прокоментував, як працює судова система для захисту прав дітей. Експерт пояснив, як на практиці вирішуються проблеми недосконалості законодавства та як воно наразі враховує стандарти прав людини.

Чим може бути корисним для захисту прав дітей Національний превентивний механізм (НПМ) — про це розповіли юристам голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик спільно з Оленою Темченко. Десятки моніторів відвідують у різних куточках України місця несвободи, аби попередити катування та жорстоке поводження в закладах різних типів, у тому числі таких, де проживають діти.

Експерт Олексій Лазаренко розкрив системні питання проблем щодо дотримання прав дітей та молоді груп ризику в Україні, а також навів приклади гарних практик їх подолання.

Юристка благодійної організації людей, які живуть з ВІЛ/СНІД “ЛЖВ” Світлана Білай представила учасникам особливості надання правової допомоги в інтересах дітей та молоді із ВІЛ-позитивним статусом і молодим споживачам наркотиків.

Про окремі проблеми міграційного законодавства і практики щодо прав дитини з юристами поговорив Віктор Дейнеко.

Експерт з міжнародного права Антон Кориневич пояснив, що таке міжнародне гуманітарне право, чому воно важливе для України під час АТО і яка відповідальність настає для злочинців за міжнародні злочини.

Про стандарти і принципи соціальної роботи в інтересах дітей та молоді спілкувалася з учасниками соціальний працівник Світлана Тарабанова, а експерт Роман Коваль представив техніки медіації у соціальній та соціально-педагогічній роботі.

Наприкінці зустрічі учасники курсу поділилися: незважаючи на напружену роботу, вони зберегли почуття гумору та бажання пізнавати нове.

Фото — Микола Мирний, Центр інформації про права людини