Пройшов базовий курс Міжнародної школи прав людини для політиків

A+ A-

У Києві стартувала Міжнародна школа прав людини для політиків. Базовий курс пройшли 54 політичні активісти – депутати, представники політичних партій з усієї України, учасники молодіжних організацій політичних партій, – які хочуть більш глибоко розібратися в тематиці прав людини. 

У межах базового курсу учасники розбиралися з такими питаннями: коли і звідки виникли права людини, яка їхня природа? скільки всього існує прав людини? як співвідносяться права людини і демократія? чим права людини відрізняються від прав громадян? чи передбачають права людини наявність обов’язків? “позитивні” і “негативні” права людини – в чому різниця? “три покоління” прав людини: які права є універсальними для всіх людей у світі, а які ні? що українці знають і думають про права людини? які цінності найбільш важливі для людей і як війна впливає сприйняття цінностей?

Також ішлося про основні міжнародні механізми захисту прав людини на рівні ООН, ОБСЄ та Ради Європи.

Тренерами базового курсу Міжнародної школи прав людини для політиків виступили Андрій Юров, тренер з прав людини; Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA; Уладзімір Щербау, представник Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні; Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, та Андрій Дзюбенко, спеціаліст із комунікацій Координатора проєктів ОБСЄ в Україні.

Організатори школи: Центр прав людини ZMINA в партнерстві з Українською Гельсінською спілкою з прав людини і Освітнім домом прав людини в Чернігові.

Захід відбувся за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в межах Transition Promotion Program.

Переглянути фотоальбом Школи