Радянський злочинний досвід, або Як Росія продовжує депортувати українців: звіт правозахисників

A+ A-

У четвер, 18 травня, о 10:00 в інформаційному агентстві Ukraine Media Center Ukrinform у залі 1 (м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 8/16, перший поверх) відбудеться брифінг “Радянський злочинний досвід, або Як Росія продовжує депортувати українців: звіт правозахисників”.

18 травня Україна вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар. Росія, яка де-факто є правонаступницею СРСР, скоює ті самі злочини: майже через століття вона масово депортує українців, як зробив це Сталін із кримськими татарами в 1944 році. Тоді світ не засудив геноцид народу, тому непокаране зло повернулося. Однак сучасна депортація має інакший вигляд, і Росія її називає “евакуацією”, нібито рятуючи українців від жахіть, які створила сама РФ. 

ZMINA дослідила, як відбувається сучасна депортація, за чим вона часто маскується та за яких обставин стається. 

Про це розповість правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк.

Модераторка: Ольга Атаманова модераторка Ukraine Media Center Ukrinform.

Організатори: Ukraine Media Center Ukrinform, Центр прав людини ZMINA.

Захід транслюватиметься онлайн на фейсбук-сторінці Центру прав людини ZMINA, а також на ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform українською та англійською мовами.

Центр прав людини ZMINA входить до Коаліції “Україна. П’ята ранку”, яка почала роботу 25 лютого 2022 року. На сьогодні коаліція об’єднує 33 неурядові організації та чотирьох індивідуальних експертів. Вони поєднали свої зусилля для систематичного документування воєнних злочинів і злочинів проти людяності, скоєних під час російської збройної агресії проти України.