Студентки Могилянської школи журналістики перемогли в конкурсі на найкращу журналістську роботу у сфері ВІЛ/СНІДу

A+ A-

Студентки Могилянської школи журналістики Оксана Шиян та Ірися Герцун отримали гран-прі конкурсу на найкращу журналістську роботу у сфері ВІЛ/СНІДу. Інша журналістка Євгенія Чернова (Громадське ТБ: Черкаси) перемогла одразу у двох номінаціях: “Найкращий друкований матеріал” та “Найкращий відеоматеріал”.

Відкриваючи церемонію нагородження найкращих журналістів, які висвітлюють тему ВІЛ/СНІДу, Посол Доброї Волі ЮНЕЙДС для країн Східної Європи та Центральної Азії Віра Брежнєва, зазначила, що пишається тим, що в Україні багато робиться для подолання епідемії ВІЛ/СНІДу. “Як Посол Доброї Волі ЮНЕЙДС я маю за честь активно долучитися до цієї роботи протягом наступних двох років”, – додала вона.

“У цей непростий рік, коли наша країна фактично знаходиться в стані війни і коли багато людей на Сході України помирають від куль, важливо говорити і про невидимого вбивцю – ВІЛ/СНІД. Важливо продовжувати активну роботу для того, аби подолати епідемію. Ця робота навряд чи буде успішною без активної участі журналістів”, – зауважила голова правління Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

“Нагороди, які ви тут отримаєте, – цінні, але найважливіше, що ви звідси принесете додому, – це усвідомлення того, що в когось народилися здорові діти, у когось залишилася живою кохана людина, хтось будує плани на майбутнє, – сказав у своєму зверненні до представників ЗМІ Дмитро Шерембей, голова Благодійного фонду “Пацієнти України”. – Це плід вашої роботи. Якби поруч із активістами в нашій країні 15 років поспіль пліч-о-пліч не стояли журналісти, ми б нічого не добилися. Журналістська робота не має ціни, бо життя людей, які вижили, – безцінне”.

“Посмішка кожної здорової дитини, яка народилася у ВІЛ-позитивній сім’ї, – це надзвичайне надбання”, – додала Наталія Нізова, директор Українського центру контролю за соціально-небезпечними хворобами МОЗ України, говорячи про важливість роботи ЗМІ.

***

Конкурс на найкращу журналістську роботу у сфері ВІЛ/СНІДу проводила Громадська організація «Центр інформації про права людини» за підтримки Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, та Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Конкурс проходив в рамках виконання проекту «Побудова життєздатної системи комплексних послуг з профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, догляду та підтримки для уразливих груп та ЛЖВ» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, 10 Раунд.

На конкурс приймалися журналістські роботи, в яких висвітлюється проблематика ВІЛ/СНІДу, опубліковані в українських засобах масової інформації (друковані та інтернет-видання, радіо, телебачення) за період з 1 січня по 1 листопада 2014 року.

Роботи, подані на конкурс, оцінювало журі у складі 7 осіб, серед яких – представники професійних журналістських організацій (Незалежної медіа-профспілки України та Національної спілки журналістів України) та представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД.