У Києві відбудеться етнофестиваль “Країна мрій”, де буде представлена Кримська сцена

A+ A-

У Києві, у ботанічному саду імені Гришка, 21–23 червня відбудеться 20-й ювілейний етнофестиваль “Країна мрій”. У межах заходу діятиме 15 тематичних локацій і дві сцени, одна з них – кримська сцена “Bağçasaray” (“Бахчисарай”). До організації цієї сцени долучився й Центр прав людини ZMINA.

На кримській сцені виступатимуть понад 100 учасників.

За словами постійної представниці президента в Криму Таміли Ташевої, програма заходів сцени “Bağçasaray” буде дуже насичена:

“Сцена дуже різна. Буде і літературна частина, і дискусійна частина, і частина, яка присвячена дітям”.

Зокрема, буде читання поезії та прози, виконуватимуться кримськотатарські пісні, також буде майстер-клас із кримськотатарського танцю, уроки кримськотатарської мови тощо. Крім того, протягом фестивалю відбудуться кілька дискусій, зокрема, про майбутнє кримськотатарської мови, про деокупацію Криму та інші. Наприклад, під час дискусії про звільнення півострова обговорюватимуться результати Саміту миру, який пройшов у Швейцарії 15–16 червня.

Центр прав людини ZMINA під час роботи сцени “Bağçasaray” представить виставку “Історії з окупованого Криму” та разом з партнерами проведе акцію “Листи до вільного Криму” для підтримки кримських в’язнів Кремля.

Олег Скрипка, Таміла Ташева, Алім Алієв та Ісмаїл Курт-Умер під час презентації Кримської сцени в Медіацентрі-Укрінформ

Кримська сцена пройде за участю Представництва президента України в АР Крим / Офісу Кримської платформи, Центру прав людини ZMINA, “КримSOS”, українсько-кримськотатарського літературного проєкту “Кримський інжир”, державного підприємства “Кримський дім” та ТРО Медіа, обʼєднаної ініціативи “Кримський Фронт”, громадської організації “Kitap Qalesi”, громадської спілки “Інститут розвитку кримськотатарської мови”. Медіапартнери: QIRIM.Media та Crimea Daily.

“Країна мрій” є найбільшим етнофестивалем та найдавнішим музичним фестивалем, який проводять в Україні з 2004 року.

Дивіться відео з пресконференції про презентацію Кримської сцени.