У Брюсселі презентували доповідь про порушення права на справедливий суд у кримських судах

A+ A-

У Брюсселі в постійному представництві Чехії в ЄС сьогодні відбулася презентація результатів дослідження “Кримський процес”: проблеми дотримання стандартів справедливого правосуддя в політично мотивованих справах”.  

У доповіді представлені результати роботи експертної групи з вивчення дев’яти судових процесів щодо політично вмотивованих справ у Криму, які проходили в період з 2016 по 2018 роки (“cправа 26 лютого”, справи Ахтема Чийгоза, Володимира Балуха, Сулеймана Кадирова, Ігоря Мовенка, Євгенія Панова, Миколи Семени та Ільмі Умерова).

Це перше дослідження порушення права на справедливий суд у політично мотивованих процесах у Криму, проведене міжнародною групою, до складу якої входили експерти із шести правозахисних організацій України та Молдови.

Доповідь містить аналіз дотримання окремих стандартів справедливого правосуддя (незалежний та неупереджений суд, створений на підставі закону, публічність, рівність сторін, презумпція невинуватості), приклади зі спостережень за процесами, опис дев’яти судових процесів, а також висновки і рекомендації владі Російської Федерації, України і міжнародному співтовариству.

Під час підготовки доповіді були використані результати моніторингу судових процесів у Криму, проведеного ініціативною групою “Кримський процес” (174 судових засідання щодо дев’яти судових справ), а також інформація з відкритих джерел, опитування свідків та матеріали справ (77 матеріалів із 53 джерел).

Доповідь представили автори дослідження – юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова, а також експерт Ресурсного центру з прав людини (CReDO) Сергій Остаф (Кишинів, Молдова). Крім того, на презентації був присутній співкоординатор ініціативної групи “Кримський процес” Михайло Батрак, який брав участь у моніторингу політично мотивованих процесів в Криму та здійснював візити в суди.

Експерти розповіли про основні висновки дослідження та озвучили рекомендації для європейських інституцій.

Захід відвідали представники міжнародних організацій та місій Великобританії, Нідерландів, Польщі, Естонії та інших країн.

Заступник голови представництва Чехії в ЄС Томас Зуньог висловив подяку за увагу до цієї теми та можливість почути з перших вуст про те, що відбувається в Криму.