Виставка про воєнні злочини Росії відкрилася у Нью-Йорку

A+ A-

22 вересня в Українському інституті Америки у Нью-Йорку відкрилася виставка Russian War Crimes, яка до того була представлена у Брюсселі. Захід організований Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у партнерстві з Офісом Президента України, Міністерством закордонних справ, Українським інститутом Америки, Коаліцією “Україна. П’ята ранку” та Українською асоціацією фотографів. Виставка покликана розповісти світу про жахливу реальність російської агресії проти України.

Захід є частиною світового проєкту, який має на меті показати світові всі масштаби звірств, які чинили та чинять рашисти в Україні. Виставка ґрунтується, зокрема, на даних про воєнні злочини від Коаліції “Україна. П’ята ранку”. Побачити представлену експозицію в Нью-Йорку можна до 2 жовтня.

Відкриття виставки представляли світові лідери, де обговорили глобальний вплив війни на Україну. Серед спікерів – керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, бізнесмен і філантроп Віктор Пінчук, президент Латвії Егіл Левітс, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та помічник секретаря Держдепартаменту США з питань глобальної громадськості Елізабет Кеннеді Трюдо.

“Дуже пригнічує думка, що з моменту показу виставки в Європейському парламенті в Брюсселі лише два тижні тому було скоєно ще більше жахливих злочинів. Ми маємо представити ці злочини такими, якими вони є, щоб міжнародне співтовариство усвідомило, що потрібні суворі санкції та надсилало більше зброї до України. Сподіваємося, ця виставка допоможе показати, від чого ми захищаємося, за що боремося і чому ми маємо перемагати разом. Мистецтво — потужний інструмент, і я знаю, що виставка сприятиме нашій перемозі”, — сказав Віктор Пінчук.

Егілс Левітс зазначив: “Зображення, представлені на цій виставці є реальністю цієї війни, і ми повинні мати справу з цією реальністю без ілюзій. Захід на нашому боці, але ми повинні переконати Захід у військових злочинах, скоєних проти України. Ось чому ця виставка така важлива”.

Елізабет Кеннеді Трюдо додала: “Для мене честь і привілей побачити виставку. Як заявив президент Джо Байден на Генеральній асамблеї ООН: “народ Сполучених Штатів підтримує народ України проти несправедливої “війни Путіна”. Сьогоднішня виставка не лише розповідає історію стійкості українського народу, але й потребу притягененя до відповідальності за скоєні злочини”.

Виставка включає відеороботи Олексія Сая, а також фотографії Мстислава Чернова, Філіпа Чунга, Максима Дондюка, Павла Дорогого, Єфрема Лукацького, Михайла Палінчака, Петра Сазонова, Євгенія Завгороднього, а також карту підтверджених військових злочинів Росії в Україні та аудіозаписи російських солдатів, які дзвонять додому та розповідають про звірства, які вони вчинили.

Виставку Russian War Crimes можна відвідати в Українському інституті Америки, 2 E 79th St, New York, NY 10075.

Дивіться відео із відкриття заходу та частково експозицію.

Нагадаємо, Коаліція “Україна. П’ята ранку” документує воєнні злочини від початку повномасштабного вторгнення. Наразі до коаліції входять 30 громадських організацій та 4 експерти.