Журналіста Центру не пустили на судове засідання у справі про обрання голови суду

A+ A-

Журналіста сайту Центру інформації про права людини Миколу Мирного не пустили до зали суду, де розглядалася справа про законність обрання Володимира Бабенка головою апеляційного суду Черкаської області на третій строк поспіль.

Як повідомляє журналіст на сайті Центру, 30 вересня його не пустили на судове засідання Київського апеляційного адміністративного суду, куди він пішов, щоб вислухати і зафіксувати аргументи сторін у цій резонансній справі.

Як зазначає Мирний, подати клопотання про відео- та фотозйомку перед судовим засіданням того дня було неможливо, оскільки справа мала заслуховуватися з 9:00 – тоді ж, коли починає працювати канцелярія суду.

“Я пояснив проблему розпоряднику, і він заніс колегії суддів мою прес-карту. Після цього секретар Катерина Погоріла запросила представників апеляційного суду до судової зали, але… мене не впустила”, – написав журналіст.

Згодом секретар повідомила журналісту про письмове провадження справи без здійснення фіксації.

Журналіст вважає, що Київський апеляційний адміністративний суд штучно створив умови, аби не допустити публічного розгляду вищевказаної справи.