Журналістка ZMINA ввійшла до Громадської ради при МФО “Рівні можливості”
Журналістка Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу ввійшла до Громадської ради Міжфракційного об’єднання “Рівні можливості”. А згодом стала координаторкою групи “Впровадження міжнародних зобов’язань у сфері ґендерної рівності та прав людини” при МФО “Рівні можливості”.
“Уже понад п’ять років я відстежую діяльність Громадської ради при МФО “Рівні можливості”, деколи долучалася до спільних ініціатив. І завжди хотіла стати частиною цієї спільноти, цінності якої, зокрема в просуванні ґендерної рівності, я поділяю”, – коментує Ірина Виртосу.
За її словами, з оновленням українського парламенту стало можливим подати свою кандидатуру і до нового складу Громадської ради. У цьому її підтримала, зокрема, голова Громадської ради Лариса Кобелянська. Саме вона рекомендувала Ірині Виртосу очолити групу з міжнародних зобов’язань від громадськості.
“Для мене це не тільки почесно, а й відповідально. Перед початком політичного сезону вже відбулося кілька зустрічей за участю народної депутатки Марини Бардіної, яка очолює напрям з міжнародних зобов’язань у Громадській раді й представляє в ній український парламент. І справді маємо багато роботи, зокрема в розробленні й проведенні адвокаційної кампанії з ратифікації Стамбульської конвенції, розробленні інформаційної кампанії щодо Партнерства Біарриц, учасницею якого нещодавно стала Україна, а також у сприянні прозорим і ґендерно відповідальним виборам на місцях”, – наголошує Ірина Виртосу.
Нагадаємо, міжфракційне депутатське об’єднання “Рівні можливості” створено 6 грудня 2011 року. Його мета – сприяти боротьбі із суспільними стереотипами в ґендерній політиці, відстоювати рівність прав і можливостей для жінок та чоловіків у праці, освіті, політиці, медицині та інших сферах життя, протидії насильству в сім’ї, захисту дітей, багатодітних сімей, батьків / матерів – одинаків. Станом на 21 січня 2020 року до МФО “Рівні можливості” входить 87 народних депутатів/-ок – 45 жінок та 42 чоловіки.
Громадська рада при МФО “Рівні можливості” є потужним голосом української спільноти й сприяє координації зусиль народних депутатів, громадських активістів та міжнародних організацій у втіленні ґендерної політики в громадах.
Понад вісім років Ірина Виртосу є незмінною журналісткою Центру прав людини ZMINA (раніше – Центр інформації про права людини), з 2014 до 2017 року була головною редакторкою сайту. Ініціаторка низки інформаційних кампаній на захист прав жінок. Зокрема, кампанії “Війна, яка не відпускає” з протидії домашньому насильству в родинах учасників АТО (2016), “Конвенція в подарунок” задля ратифікації Стамбульської конвенції (2017), “Насильство: мовчати не можна говорити” із залученням українських медіа з різних областей України щодо протидії домашньому насильству (2017), антипремії “Це яйце” за сексистські висловлювання політиків та сексистські матеріали в ЗМІ (2019), а також кампанії “Жінки проти пандемії” для підтримки жінок в умовах карантину у зв’язку з пандемією COVID-19 (2020).
Народивши дочку, діяльність у правозахисті продовжила вже разом з нею. Так, у 2018 році, в грудні, під час відзначення 70-річчя Декларації з прав людини Верховною Радою України Ірина разом зі своєю однорічною дочкою модерувала секцію з недискримінації та прав людини за участю народних депутатів, громадських активістів і активісток, представників міжнародних організацій.
Ірина Виртосу є координаторкою Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, тренеркою.
У колі її професійних інтересів – захист прав жінок, недискримінація, протидія мові ворожнечі та розвиток інклюзивного суспільства.