ZMINA оголошує конкурс грантів для організацій, які займаються захистом прав людини і громадянського суспільства | Центр прав людини ZMINA

ZMINA оголошує конкурс грантів для організацій, які займаються захистом прав людини і громадянського суспільства

A+ A-

Центр прав людини ZMINA оголошує конкурс на отримання грантів на реалізацію проєктів у сфері захисту прав людини та громадянського суспільства в умовах війни в контексті європейської інтеграції України. 

Діяльність в межах реалізації субгрантового проєкту має бути спрямована на: 

  • Здійснення моніторингу та проведення кампаній із захисту прав людини та демократичних реформ (наприклад, проведення досліджень та аналіз даних).
  • Реалізацію освітніх програм і проведення тренінгів (наприклад, проведення освітніх сесій, тренінгів та заходів для мережування для обміну досвідом між організаціями громадянського суспільства).
  • Проведення адвокаційних кампаній (зокрема для підвищення суспільної обізнаності про права людини, громадянські свободи та просування демократичних реформ).
  • Забезпечення юридичної, психологічної та іншої допомоги громадським активістам/-кам, правозахисникам/-цям і вразливим групам населення.
  • Підвищення рівня цифрової безпеки з метою посилення захисту від потенційних загроз (наприклад, аудит цифрової безпеки організацій громадянського суспільства).
  • Реалізацію програм реабілітації та відновлення для організацій громадянського суспільства (наприклад, проведення ретритів, супервізій та інших подібних заходів).

Цей перелік не є вичерпним.

Розміри грантів: 

  • мінімальний – 20 000 євро
  • оптимальний – 35 000 євро
  • максимальний – 50 000 євро

Загальне доступне фінансування: 350 000 євро. У рамках цього конкурсу ZMINA планує підтримати 10 організацій.

Щоб забезпечити підтримку максимальної кількості якісних проєктів, просимо заявників відповідально підходити до підготовки проєктної пропозиції та складання проєкту бюджету. Проєкти, що претендують на максимальну суму фінансування (50 000 євро), повинні бути ретельно обґрунтовані, демонструвати масштабний вплив і стійкість результатів.

Учасниками конкурсу можуть бути:

  • Організації громадянського суспільства (ОГС) та правозахисні ініціативи, що працюють над захистом прав людини під час воєнного стану.
  • ОГС, які відстоюють демократичні цінності, права людини та європейський шлях розвитку України.
  • ОГС, які представляють інтереси вразливих до дискримінації груп, зокрема жінок, осіб з інвалідністю, ЛГБТКІ+, ветеранів, ВПО, етнічних та релігійних меншин, осіб старшого віку тощо.

Право на участь у конкурсі отримують ті ОГС, що працюють не менше ніж два роки станом на день подання заявки.

Географія конкурсу – вся територія України, за винятком тимчасово окупованих територій. 

Загальна тривалість реалізації проєкту визначається ОГС самостійно, проте не може перевищувати строк до 12 місяців.

Усі отримані заявки розглядаються комісією, до складу якої входять представники Центру прав людини ZMINA та експерти з інших правозахисних організацій. Для винесення на розгляд комісії заявка має відповідати таким технічним критеріям:

  1. Своєчасність подання: заявка та повний пакет супровідних документів подані  з дотриманням строку, вказаного в оголошенні про конкурс.
  2. Повнота інформації: в заявці та проєкті бюджету наявна вся потрібна інформація та надані відповіді на всі запитання.
  3. Статус заявника: ОГС зареєстрована на території України, за винятком тимчасово окупованих територій, та веде діяльність, яка не суперечить чинному законодавству України.
  4. Дотримання фінансових вимог: затребувана сума не перевищує встановлений максимальний розмір субгранту (50 000 євро), витрати обґрунтовані.
  5. Релевантний досвід: ОГС має підтверджений досвід діяльності у сфері захисту прав людини, розвитку демократії та просування курсу на інтеграцію України до ЄС тривалістю не менше двох років. Підтвердженням досвіду можуть бути інформація з соціальних мереж, публікації у засобах масової інформації, портфоліо реалізованих проєктів, рекомендаційні листи від партнерських організацій та/або донорів.

У разі відповідності технічним умовам конкурсу комісія оцінює заявки за такими критеріями:

  1. Наявність прямого зв’язку проєкту ОГС зі сферами захисту прав людини, розвитку демократії та європейської інтеграції України. Проєкт має сприяти захисту прав людини в умовах війни, адвокації європейського шляху демократичного шляху України тощо.
  2. Проєкт має базуватися на чіткому аналізі потреб цільової аудиторії ОГС, враховувати соціальний, гендерний та інклюзивний контексти, а також пропонувати реалістичні та ефективні рішення для їхньої підтримки. Проєкт має відображати як короткострокові результати, спрямовані на негайне задоволення потреб, так і довгострокові ефекти, що сприятимуть сталому розвитку та зміцненню спроможності цільової аудиторії.
  3. Наявність чітко визначених показників успішності (кількісних та якісних), що дозволяють оцінити досягнуті результати.
  4. Проєкт має містити чіткий, логічний та реалістичний план реалізації, який охоплює всі основні етапи впровадження, включно з підготовкою, виконанням, моніторингом та оцінкою результатів.
  5. Проєкт має потенціал для довгострокових змін у сфері захисту прав людини, розвитку демократичних процесів та посилення громадянського суспільства в Україні, зокрема має містити план його продовження після завершення грантового фінансування. Оцінюється, наскільки ОГС має стратегію забезпечення довгострокового впливу, включаючи можливі джерела подальшого фінансування, зокрема через залучення партнерів, механізми самозабезпечення тощо.
  6. Проєкт має містити чіткий аналіз потенційних ризиків, які можуть вплинути на її реалізацію, та реалістичний план заходів щодо їхньої мінімізації. При оцінці важливо, щоб ОГС проявила свою спроможність передбачити ключові ризики (організаційні, фінансові, політичні, безпекові тощо), оцінити їхню ймовірність та можливий вплив, а також запропонувати конкретні стратегії реагування.

Критерії оцінювання проєкту бюджету:

  1. Відповідність проєкту бюджету діяльності в межах реалізації проєкту, наявність детального розподілу витрат, що гарантує ефективне використання коштів та досягнення заявлених цілей.
  2. Відповідність цін на товари (роботи, послуги), що будуть поставлені (виконані, надані) в межах реалізації проєкту, середньоринковим цінам та економічній обґрунтованості витрат.

Кошти проєкту не можуть бути витрачені на фінансування: 

  1. Проєктів, спрямованих на політичну, передвиборчу або релігійну діяльність.
  2. Комерційних проєктів, метою яких є отримання прибутку. 
  3. Проєктів, що мають на меті проведення персональних виставок або видання персональних публікацій. 
  4. Проєктів, в межах яких передбачається надання внаслідок коштів гранту цільової фінансової допомоги іншим ОГС.
  5. Проєктів, в межах яких передбачається виконання внаслідок коштів гранту будівельних робіт, інженерних робіт; придбання внаслідок коштів субгранту транспортних засобів, іншого матеріального та/або нематеріального майна, за винятком копіювальних апаратів, сканерів, принтерів, ноутбуків і комп’ютерів в межах адміністративних витрат.
  6. Покриття боргів або погашення кредитів (заборгованості, пені, штрафів тощо).
  7. Діяльності, що веде до прямої або опосередкованої дискримінації будь-яких соціальних верств.

На конкурс ОГС подає такий супровідний пакет документів:

  1. Заповнена форма заявки.
  2. Заповнена форма бюджету.
  3. Копія Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.
  4. Копія Витягу з Реєстру неприбуткових установ та організацій з зазначенням ознаки неприбутковості 0032, 0036, 0038, 0039 або 0048.
  5. Копія останньої зареєстрованої редакції Статуту ОГС (можна надати копії титульної та першої сторінок, сторінок, що містять принципи гендерної рівності та положення про органи управління та контролю Бенефіціара, останньої сторінки Статуту).

Після завершення розгляду заявок комісія проведе їх оцінювання за наведеними вище критеріями, визначить та оголосить переможців конкурсу. Про результати конкурсу будуть проінформовані тільки переможці листом на адресу електронної пошти, вказану в заявці. Організатор залишає за собою право продовжити строк оголошення результатів без додаткового повідомлення учасників конкурсу.

Завантажити форми заявки та бюджету.

Зверніть, будь ласка, увагу, що проєкт бюджету заповнюється в євро. 

Заявки приймаються до 23:59 26 травня 2025 року на адресу електронної пошти: grants@zmina.ua. Усі документи потрібно вислати на цю адресу одним листом.

У разі виникнення додаткових запитань, будь ласка, звертайтеся письмово до Катерини Сидорчук на адресу електронної пошти: ks@zmina.ua.

Конкурс відбувається в межах діяльності за проєктом “Захист громадянського суспільства та формування агентів змін для зміцнення європейського курсу України” за фінансової підтримки Європейського Союзу. Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є винятково відповідальністю Центру прав людини ZMINA та не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: