ZMINA підписала Маніфест КиївПрайду-2021 з вісьмома вимогами до влади

A+ A-

3 вересня, напередодні проведення заходів КиївПрайду-2021, ZMINA спільно з низкою громадських організацій підписала Маніфест Маршу рівності, де озвучено ключові пропозиції українській владі щодо забезпечення в Україні громадянської рівності для ЛГБТІ+ та інших соціальних верств.

Маніфест є платформою, довкола якої цього року консолідуються політикум і громадськість на заходах КиївПрайду. Планується, що вісім пунктів маніфесту стануть тими ключовими вимогами, які лунатимуть на столичному Марші рівності, запланованому на 19 вересня.

Основною вимогою маніфесту є ухвалення парламентом урядового законопроєкту №5488, яким передбачено встановлення відповідальності за злочини, мотивовані нетерпимістю. Також учасники/-ці Маршу рівності вимагатимуть перезапуску реформи правоохоронної системи, визнання в Україні цивільних партнерств між людьми однієї документальної статі та прямого врахування ознак СОГІ в багатьох галузях правового регулювання.

“Цим маніфестом ми завчасно відповідаємо на незмінне питання “навіщо ви виходите на марш”. Маніфест покликаний сконцентрувати увагу наших партнерів/-ок із влади на першочергових кроках щодо встановлення правової рівності для всіх соціальних груп, зокрема й ЛГБТ+”, – повідомив під час брифінгу Ленні Емсон, голова оргкомітету КиївПрайду-2021.

Маніфест КиївПрайду залишається відкритим для підписання всіма зацікавленими організаціями громадянського суспільства. Після ПрайдМісяця, який 19 вересня завершиться Маршем рівності, документ буде переданий до відповідних органів влади для офіційного реагування та впровадження на практиці всіх висловлених у ньому вимог.

МАНІФЕСТ

Організовуючи Марш рівності в столиці в знаковий рік 30-річчя нашої Незалежності, всі ми, громадянки й громадяни, що репрезентуємо голос українських спільнот на заходах КиївПрайду-2021, солідаризуємося довкола таких вимог на адресу обраного нами керівництва країни:

1. Ухвалити на осінній сесії парламенту урядовий законопроєкт № 5488, яким передбачено внесення змін до національного законодавства щодо боротьби з дискримінацією та впорядкування відповідальності за злочини, мотивовані гомофобією, трансфобією та іншими формами нетерпимості.

2. Надати новий поштовх реформуванню правоохоронної системи, зокрема поліції, прокуратури та судової системи, – для забезпечення здатності розслідувати злочини, мотивовані нетерпимістю, встановлювати особи винних, призначати в судовому порядку невідворотне покарання, а також запобігати скоєнню таких злочинів.

3. Знайти зважене законодавче рішення для того, щоб поставити перепону мові ворожнечі та унеможливити в публічному просторі заклики до дискримінації та насильства на адресу як ЛГБТІ+, так і інших упосліджених соціальних груп.

4. Активізувати зусилля всіх органів влади на шляху до повного офіційного визнання в Україні у найближчій перспективі цивільних партнерств між людьми однієї документальної статі – партнерств, які є в нашому житті, але яких немає в наших законах.

Керівниця проєкту ZMINA із захисту правозахисників і активістів в Україні Людмила Янкіна

5. Піднести на найвищий щабель в українській державі напрям сімейної політики, розглянувши питання про створення центрального органу виконавчої влади, який опікуватиметься трьома спорідненими сферами – сімейною, демографічною та міграційною політикою.

6. В явний спосіб визнати чинники СОГІ (сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності) можливими підставами вчинення домашнього насильства – для протидії цій ганебній поведінці в українських сім’ях, задля захисту дітей, підлітків і дорослих від токсичності в родинних стосунках.

7. Врахувати у сфері нормативного регулювання та на рівні практичного застосування, що в українських навчальних закладах чинники СОГІ є реальними підставами цькування (булінгу), і внести відповідні зміни до законодавства про освіту та до встановленого порядку реагування на випадки булінгу, щоб вивести їх з тіні та покласти їм край.

8. Підвищити в системі охорони здоров’я увагу до епідемічного благополуччя спільнот ЛГБТІ+, психічного, сексуального й репродуктивного здоров’я, розширити стабільне державне й муніципальне фінансування якісних послуг громадського здоров’я для всіх ключових груп населення.

Закликаємо парламентські та позапарламентські політичні партії, різноманітні соціально-політичні сили, лідерок і лідерів громадської думки підтримати вимоги КиївПрайду-2021, активно просувати кожен з пунктів маніфесту та злагоджено працювати разом зі спільнотами ЛГБТІ+, щоб під час прайд-заходів наступного, 2022 року ми спільно могли констатувати прогрес України на шляху до повної громадянської рівності всіх наших співгромадян і співгромадянок.

ЛГБТ-Асоціація “Ліга”

ГО “Когорта”

Жіночий консорціум України

Гей-альянс України

ГО “Альянс Глобал”

Мережі параюристів

“Заборона”

Blessing for People

Центр прав людини ZMINA

Гей-Форум України

ОдесаПрайд-2021

Партія Зелених України

TERGO