ZMINA шукає активістів, які зазнали насильства та переслідування внаслідок їхньої громадської діяльності

A+ A-

Центр прав людини ZMINA документує випадки насильства проти громадських активістів і правозахисників та надає потерпілим допомогу у разі необхідності.

Фото: Сергій Нужненко / Радіо Свобода

Якщо ви чи ваші знайомі через свою активістську / правозахисну діяльність зазнали насильства та переслідувань у 2020 та 2021 роках, хочете розповісти про це та отримати підтримку, будь ласка, заповніть анкету за посиланням.

Ми проаналізуємо ваш випадок відповідно до методології Центру прав людини ZNINA, і якщо він відповідає визначеним там критеріям, то долучимо його до моніторингової доповіді та за потреби надамо вам допомогу (правову, психологічну, безпекову тощо).

Поняття “громадський активіст” ми використовуємо для позначення людей, які індивідуально або спільно з іншими вдаються до рішучих дій, щоб домогтися політичних або суспільних змін, припинення правопорушень чи іншої негативної діяльності, пропагують і реалізують суспільно корисні ідеї, захищають права людини та суспільні інтереси без наміру отримати винятково особисту вигоду.

Серед форм перешкоджання діяльності правозахисників і громадських активістів ми фіксуємо незаконні обмеження у сфері свободи об’єднань, свободи слова, свободи мирних зібрань і свободи пересування, застосування фізичного насильства (вбивства, побиття), пошкодження майна, випадки політично мотивованого юридичного переслідування (зокрема в кримінальному, цивільному або адміністративному порядку), дискредитаційні кампанії, стеження, порушення приватності, погрози й інші види тиску.

Зазначимо, що випадки, під час яких активісти діяли в незаконний спосіб чи застосовували насильство, не братимуться до уваги. 

Ми прагнемо підтримувати громадянське суспільство та робити випадки переслідувань й тиску на активістів і правозахисників видимими, щоб домагатися розслідувань та покарань для зловмисників.