Близько 70% потерпілих навіть не розуміють, що з ними стається домашнє насильство — Виртосу

A+ A-

В Україні запрацював онлайн-щоденник для постраждалих від домашнього насильства.

Ведучі: Тетяна Курманова

Гостi: Ірина Виртосу

Усі історії публікуються на ресурсі анонімно та розподілені на 4 розділи: економічне, фізичне, сексуальне та психологічне насильство. На сайті також можна знайти телефони гарячих ліній і контакти ресурсів, де можуть надати необхідну допомогу.

Наскільки актуальна поява такого щоденника і чи може він стати в пригоді для тих, хто постраждав від домашнього насильства? Говорили про це з Іриною Виртосу, правозахисницею та журналісткою.

Ірина Виртосу: На сайті є можливість анонімно написати про свою проблему, виговоритися. Не завжди, коли стається домашнє насильство, людина готова відкриватися, називати своє ім’я, вона може не ідентифікувати це як насильство. Дослідження кажуть про те, що близько 70% потерпілих навіть не розуміють, що з ними стається сексуальне, фізичне чи психологічне домашнє насильство. Виговоритись, отримати консультацію, почати діяти — це дуже гарна можливість.

Друге — позиція держави. Ми вже не відмахуємося, що “викликайте поліцію і далі розбирайтесь”. Позиція держави стає більш переконливою, що домашнє насильство є злочином. Такими заходами вона демонструє, що готова допомогти потерпілим від домашнього насильства, готова надавати юридичну допомогу.

Повну розмову слухайте тут.