Чому досі мало охочих записатися у Реєстр волонтерів АТО?

A+ A-

Чому волонтери не хочуть записуватися у відповідний Реєстр, яка роль у цьому податкових органів? Пояснив Даниїл (Данило) Попков, юридичний радник Центру прав людини ZMINA.

Ведучі: Андрій Куликов

Гостi: Даниїл (Данило) Попков

Ілюстративне фото: Дніпропетровська ОДА

Понад половина українців до початку повномасштабного російського вторгнення довіряла волонтерам та активістам більше, ніж, наприклад, Верховній Раді або уряду.

Даниїл (Данило) Попков: Реєстр волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ (Реєстр волонтерів АТО) створили у 2014 році. Його функція — звільнити від оподаткування гроші, які на свої картки збирають волонтери.

Торік у листопаді ми з’ясували, що 890 волонтерів знають про такий механізм і ним скористалися. На початок цього року у реєстрі — 2750 людей. Виходить, що гроші збирають і займаються благодійництвом десятки тисяч людей, а у реєстрі їх нема й трьох тисяч.

Щоб бути звільненим від оподаткування, потрібно не лише записатися у Реєстрі, а й  мати також підтвердження витрат на благодійність. Якщо до вас прийде податкова, то ви повинні відзвітувати за витратами. Проблема у тому, що  в умовах війни збирати документи для таких от звітів складно. Тому волонтери й не поспішають до Реєстру.

Розв’язання проблеми лежить у двох площинах:

  • створення механізму зрозумілого благодійникам та волонтерам: волонтери, податкова та уряд мають домовитися щодо очікувань один від одного;
  • уряд має відкласти перевірки, звітність та вимогу входження до реєстру до кінця цього року.

Повну розмову слухайте на сайті Громадського радіо.