Чому українських цивільних складно знайти у російському полоні

A+ A-

За різними даними в російському полоні перебувають від 5 до 25 тисяч цивільних українців.

Про складнощі пошуку полонених цивільних в ефірі проєкту “Шерифи для нових громад” розповіла правозахисниця та керівниця напрямку захисту громадянського суспільства Центру прав людини ZMINA Людмила Янкіна.

За словами Людмили Янкіної, зараз найскладніша ситуація саме з пошуком людей, адже Російська Федерація та окупаційна влада, окрім офіційних місць утримання полонених, створює і неофіційні, отримати інформацію з яких доволі складно. 

Інформацію про місця та умови утримання багатьох українців не надають навіть українському уповноваженому з прав людини та Червоному Хресту.

“Фактично ми не знаємо чи вони живі, що з ними, в якому вони стані перебувають, що з їхнім здоров’ям і так далі”, – каже правозахисниця.

Людмила Янкіна розповідає, що є шанс дізнатися про місце перебування деяких людей, якщо якась людина опинилася на свободі. Тобто її випустили, і вона або вже повернулася в Україну або перебуває в іншій безпечній країні, то така людина може розповісти, хто був із нею, по прізвищах чи зовнішніх ознаках.

За словами правозахисниці, звільнені з полону люди завжди намагаються розповісти якомога більше інформації про те, з ким вони там перебували. Так дійсно вдається ідентифікувати багатьох полонених.

Джерело: Вгору