Майже третина українців не відчувають, що в Україні відбувається збройний конфлікт, – результати омнібусу | Центр прав людини ZMINA

Майже третина українців не відчувають, що в Україні відбувається збройний конфлікт, – результати омнібусу

A+ A-

17,9% опитаних відчувають, що країна знаходиться в стані збройного конфлікту, однак вважають, що це їх не стосується.

Фото: Операція Об’єднаних сил / Facebook

Майже 50% українців відчувають, що в Україні відбувається збройний конфлікт, дуже гостро. При цьому 17,9% відчувають, але вважають, що це їх не стосується. Такі результати показало дослідження думок та поглядів населення щодо збройного конфлікту на території України, яке було проведене Київським міжнародним інститутом соціології.

Зазначається, що майже 30% людей не відчувають, що збройний конфлікт взагалі відбувається в Україні.

“Ця цифра є дуже важливою при комунікації, при порушенні тем, які є суспільно значущими, які стосуються подолання наслідків збройного конфлікту й побудови миру… Зараз ми розуміємо, що це сфера для нашої роботи: пояснювати, розповідати, що в Україні відбувається конфлікт і що наші дії, дії держави мають також відповідати обставинам збройного конфлікту”, — зазначила адвокаційна менеджерка Центру прав людини ZMINA, член робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Альона Луньова.

У середу, 17 березня, за сприяння Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, проекту ПРООН “Права людини для України” та Міністерства закордонних справ Данії відбулася презентація результатів дослідження думок та поглядів населення щодо збройного конфлікту на території України, яке було проведене Київським міжнародним інститутом соціології задля з’ясування суспільної думки щодо розбудови державної політики захисту прав людини в умовах збройного конфлікту на території України та подолання його наслідків.

Дослідження проводилося методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів дорослих віком від 18 років. У результаті польового етапу було зібрано 2000 анкет.

Опитування відбувалося в усіх областях України, крім тимчасово окупованої території – Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, окремих районів Донецької та Луганської областей.

Джерело: Дзеркало тижня