На активістів яких рухів в Україні нападають найчастіше і хто це робить?

A+ A-

22 жовтня відбулась презентація і обговорення моніторингової доповіді про переслідування громадських активістів та правозахисників з початку 2020 року. Про моніторинг розповіла Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA.

Ведучі: Андрій Куликов

Гостi: Тетяна Печончик

Тетяна Печончик: Ключова причина того, чому відбуваються напади на людей через їхню громадську активність — це безкарність, відсутність розслідування попередніх нападів. Якщо нападники знають, що їм за це нічого не буде, то їм нічого не заважає запланувати нову атаку — вилити на людину кислоту, найняти «тітушок» поламати руки й ноги, підпалити автівку.

Я думаю, ми перестанемо говорити про цю проблему, коли відбудеться якісна реформа правоохоронної й судової систем. Ми бачимо, що є багато спротиву і саботажу реформ. Тому зараз важливо підтримувати потерпілих активістів, надавати їм адвокатів.

У більших містах люди більше організовані. Коли відбуваються напади на громадських активістів там, це викликає більшу реакцію, солідарність. Можна згадати вбивство Катерини Гандзюк, після якого друзі Катерини багато місяців виходили на різні мітинги, пікети, домагаючись розслідування цього страшного злочину.

Найчастіше нападають на активістів, які протидіють корупції, організованій злочинності, які борються за екологію. Також це правозахисники й активісти, які захищають права ЛГБТ-спільноти та права жінок.

Повну розмову слухайтет тут.