Не в інтересах дітей: навіщо Росія їх викрадає та як намагається насадити свої ідеї

A+ A-

Росіяни активно викрадають дітей з окупованих територій України та намагаються вплинути на їхню свідомість. Дітям нав’язують нову “батьківщину” та переконують, що вони не українці, а росіяни.

Про це 24 Каналу розповіла правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк. Вона додала, що потрібно вже зараз розробляти спеціальні програми для реабілітації дітей, адже вплив росіян на свідомість дітей в окупації завдає серйозних психологічних травм.

“Рятують” дітей від самих себе

За її словами, росіяни викрадають українських дітей, переслідуючи дві мети. Перша – це показати, що вони “оберігають” дітей від обстрілів та активних бойових дій, хоча ці обстріли вони здійснюють самі. Друга – демонструють на внутрішню аудиторію, що вони рятують не просто українських дітей, а – “своїх”. Вони вкотре застосовують наратив про братські народи й спільну опіку над усіма дітьми. Особливо часто вони повторюють мантру про “дітей Донбаса”.

“Ми бачили дуже багато сюжетів, коли вони з якихось підвалів дістають дітей. Потім ці діти пояснюють, що намагались утекти на підконтрольні Україні території до своїх родичів, а їх зловили на блокпості російські військові та відправили в Донецьк. Потім телефонують їхнім родичам в Україну й вимагають особисто приїхати та забрати, а якщо ні – то погрожують зробити паспорт ДНР та віддати в російські сім’ї”, – наголосила Синюк.

Онисія Синюк розповіла про злочини Росії щодо українських дітей: дивитись відео