Під Офісом президента в Києві закликали не забувати про українців у російських в’язницях (+фото)

A+ A-

Під будівлею Офісу президента України в Києві 3 листопада відбулась акція на підтримку кримських татар – фігурантів красногвардійської справи “Хізб ут-Тахрір”, яким сьогодні суд у Росії ухвалив обвинувальний вирок. Кримчанам дали 42 роки на трьох. Під час акції учасники закликали владу не забувати про українців у російському ув’язненні.

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, для того, щоб висловити солідарність із заарештованими та їхніми сім’ями, в центрі Києва зібралися правозахисники, активісти й представники ЗМІ.

“Основне завдання цих обшуків і арештів у Криму – це зробити півострів німим і заляканим. Вони намагаються залякати кримських татар і українців, які перебувають у тимчасово окупованому Криму і які декларують іншу позицію від офіційної окупаційної влади”, – сказав під час акції менеджер з міжнародної адвокації Центру прав людини “ZMINA” Роман Громик.

Роман Громик

Учасники заходу тримали в руках плакати з написами: “Солідарні із сім’ями кримських політв’язнів”, “Тероризму в Криму не було до появи Росії”, “Пів століття в’язниці на трьох за релігію” та інші.

“Ми повинні боротися за кожну людину, яка зараз у в’язниці. Тому що люди – найцінніше, що є. Ми сьогодні зібралися під адміністрацією президента, і я хочу звернутися до української влади, саме тому, що важливо не забувати, що зараз у російських в’язницях перебуває багато наших українських громадян і їм потрібна допомога”, – сказала медіакоординаторка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

Ірина Сєдова

Повний текст шукайте тут.