“Свободу політв’язням”: активісти вийшли на Майдан із закликом звільнити бранців Кремля

A+ A-

Із закликом “Свобода політв’язням” у неділю, 12 грудня, колишні бранці Кремля та активісти вийшли на Майдан Незалежності, передає “5 канал”.

У середмісті столиці вивісили велетенський плакат із закликом звільнити бранців Кремля. На ньому всі небайдужі могли написати імена політв’язнів та слова підтримки їм. Наступного тижня банер мають запустити у небо над анексованим Кримом. До події долучилися представники Меджлісу кримськотатарського народу, а також представники правозахисних організацій. А от представників від влади не було.

Їм учасники акцій нагадали, що чекають рішучих та активних дій щодо звільнення бранців. Нині близько 90 українців позбавлені волі з політичних мотивів у Росії. Ще близько 40 у тимчасово окупованому Криму. Там щотижня окупаційна влада проводить обшуки у домівках незгодних із режимом. Лише протягом осені в окупованому Криму провели щонайменше 5 масових затримань. 

“Після того як звільнили: Олександра Польченка, Олега Сенцова, Володимира Балуха, Євгена Панова, на жаль, жодної нової людини не було звільнено, а в той же час, репресивна машина Російської Федерації кинула за грати десятки нових політв’язнів. Тому що це були представники кримськотатарського народу, які неугодні Кремлю, тому що вони проявляли свою українтськість будучи в окупованому Криму”, – сказала голова правління Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик.

Політв’язень (2015-2019) Володимир Балух зауважив: “Найбільше мене, насправді, болить те, що тут нема представників нашої теперішньої, так званої, української державної влади. Це, насправді, показовий момент”.