В Анкарі відбулась конференція на тему: «Визволення українських жінок з російського полону»

A+ A-

29 серпня 2023 року у м.Анкара за ініціативи ГО «Центр прав людини ZMİNA» та Посольства України в ТР відбулась конференція на тему: «Визволення українських жінок з російського полону».

Почесними гостями та учасниками конференції були Посол України в Туреччині Василь Боднар, Посол Представництва ЄС в Туреччині Ніколаус Мейєр-Ландрут та представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайло Спасов.

Учасники заходу обговорили проблематику систематичного вчинення росією воєнних злочинів та порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України з початку війни проти нашої країни і стрімке збільшення таких випадків і їх жорстокості після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, зокрема й стосовно цивільних жінок, яких утримують в полоні рф.

Важливим елементом згаданої конференції став виступ матері Мар’яни Чечелюк, яка 16 місяців знаходиться в російському полоні, пані Наталії. Вона розповіла учасникам історію доньки та закликала міжнародну спільноту допомогти із звільненням Мар’яни. 

Слід зазначити, що за офіційними даними на сьогоднішній день відомо про 80 українських жінок, які утримуються в російському полоні: переважна більшість з них піддаються катуванням, не мають належного медичного догляду. Вказаним діями росія цинічно порушує низку міжнародних договорів щодо захисту і гарантування дотримання прав людини, а також не надає представникам міжнародних гуманітарних організацій доступу до цих в’язнів.

Учасники конференції відзначили спільний обов’язок цивілізованого світу взяти участь у порятунку полонених українських жінок, які утримуються російською стороною у полоні з порушенням норм міжнародного права, а також закликали уряд Турецької Республіки відіграти провідну роль у цьому процесі.

Читайте новину за посиланням.