З мішками на голові та пострілами: під ОП влаштували акцію на підтримку політв’язнів Кремля

A+ A-

Під Офісом президента у Києві влаштували акцію-перформанс під назвою “Життя заручників Кремля — це не іграшки” на підтримку політв’язнів Кремля. Її ініціювали колишні політв’язні та правозахисники.

Фото: Каріна Бугайченко /Суспільне

Як повідомляє кореспондент Суспільного, учасники акції тримали плакати з написами: “Пане президента, де закон про захист політв’язнів?”, “Вони потребують захисту держави”, “Вони не здаються — ми не здамося. Свободу політв’язням Кремля!” та інші.

Пікетувальники звернулися до президентів України та США Володимира Зеленського та Джозефа Байдена, які мають 31 серпня зустрітися у Вашингтоні, із закликом вплинути на Росію, щоб та звільнила українців з тюрем в окупованому Криму, ОРДЛО та Росії.

Як зазначила представниця Центру прав людини Zmina Тетяна Печончик, з моменту останнього звільнення українських політв’язнів, зокрема Олега Сенцова, вже минуло два роки.

“З того часу не відбулося жодного іншого звільнення кримських політв’язнів. І станом на сьогодні ми маємо у наших списках щонайменше 124 особи, які позбавлені волі на території окупованого Криму і в Російські Федерації”, — поінформувала Печончик.

Вона також повідомила, що за даними правозахисних організацій та СБУ, щонайменше 276 осіб є цивільними та військовими заручниками, які наразі перебувають на території так званих “ДНР” та “ЛНР”.

Під час акції шестеро чоловіків та жінок, які символізували в’язнів Кремля, з мішками на головах оголосили імена українців, яких утримують в російських в’язницях. У фіналі перформансу пролунали “постріли”, від яких “в’язні Кремля” впалі. Таким чином учасники акції хотіли сказати, що в’язням Кремля загрожує смерть, якщо їх не звільнять.

Джерело: Суспільне