За що українські правозахисниці отримали нідерландську премію з прав людини?

A+ A-

Говоримо про премію “Тюльпан з прав людини”, присуджену українкам від МЗС Нідерландів.

Ведучі: Андрій Куликов

Гостi: Тетяна Печончик, Марта Чумало, Єннес де Мол

Фото: Пресслужба посольства Королівства Нідерландів в Україні

Гості – голова Центру прав людини “Зміна” Тетяна Печончик, співзасновниця організації “Жіночі перспективи” Марта Чумало, а також посол Королівства Нідерландів в Україні Єннес де Мол.

Тетяна Печончик: Нідерланди – одна з країн, для яких права людини дуже важливі в їхній політиці. Мабуть, це країна, яка найбільше асоціюється з правами людини. Адже там розташований Міжнародний суд ООН, Міжнародний кримінальний суд. За різними рейтингами з дотримання прав людини, Нідерланди на лідерських позиціях.

Це глобальна премія, наша організація цього року ввійшла до короткого списку.

Марта Чумало: Центр “Жіночі перспективи” вже 22 роки займається активно протидією домашньому насильству, дискримінації. Ми маємо цілу низку послуг правників, адвокаток, психотерапевтичні послуги, а також два притулки. Ми займаємося підсиленням держави в захисті прав жінок. Намагаємося, щоб система, в якій порушуються права жінок, була чутливішою до їхніх потреб.

Єннес де Мол: Нідерланди публічно підтримують усіх тих, хто відстоює права людини й виступає проти дискримінації. Маємо глобальну  та місцеву премії. Місцеву премію ми вручили цьогоріч двом правозахисницям. У межах своєї роботи вони, як і правозахисниці в інших країнах, часто опиняються в небезпеці, навіть ризикують життям.

Я довго працював у Росії, чув там назву “іноземний агент”. Я думаю, що Україна – це вільна країна, яка розвивається швидко, хоче досягнути євроатлантичної інтеграції, розвивати громадянське суспільство. У межах цього кожна подібна підтримка необхідна.

Повну розмову слухайте тут.