Система реєстрації місця проживання в Україні та її вплив на реалізацію прав людини

Ця публікація є результатом спільної роботи експертів і правозахисників, які вперше за історію незалежної України проаналізували вплив реєстрації місця проживання на різні аспекти життя людини, доступ до державних послуг та реалізацію прав і свобод громадян в Україні. Досліджено, як реєстрація впливає на життя людини в громаді, її соціальну та політичну активність, роботу, освіту тощо.

Особливістю цього дослідження є те, що воно дало можливість уперше порівняти вплив реєстрації місця проживання на доросле населення України залежно від статі й віку, типу населеного пункту та регіону проживання. Також  вперше оцінено кількість дорослого населення України, яке проживає не за місцем реєстрації.

Цей матеріал буде корисним центральним органам державної влади, представникам органів місцевого самоврядування, правозахисникам, громадським діячам, науковцям та міжнародним організаціям, що працюють над питаннями міграційної політики та державного управління в Україні.

Дослідження проводилося в межах проекту “Свобода пересування для кожного: реформа системи реєстрації місця проживання в Україні”, який реалізується Центром прав людини ZMINA у партнерстві з Аналітичним центром CEDOS, Українським незалежним центром політичних досліджень за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Видання “Система реєстрації місця проживання в Україні: її вплив на реалізацію прав та життєвих інтересів людини: результати соціологічного дослідження” доступне українською та англійською мовами.

Також можна переглянути резюме досліження “Громадяни України, що живуть не за місцем реєстрації: їхня кількість та проблеми”українською та англійською мовами.

Керівниця проекту: Людмила Янкіна

Автори: Анастасія Фітісова, Олександра Слободян