Депортація жителів Херсонщини: організований та самостійний виїзд в умовах примусу

Мета цього звіту – на основі інформації про події, які відбувалися та продовжують відбуватися на території тимчасово окупованої Херсонщини, простежити засоби тиску та примусу, що застосовуються російською стороною для примусового переміщення та депортації захищених осіб з території, де вони законно перебувають.

У межах звіту також розглядаються засоби заохочення переміщення населення, які не можуть вважатися примусом, але впливають на вибір людей у контексті застосування інших засобів примусу.

Аналітичний звіт охоплює період від початку окупації Херсонської області російською стороною (24 лютого 2022 року) до 24 лютого 2023 року. Цей аналітичний звіт ґрунтується на інформації, зібраній як з відкритих джерел, так і внаслідок документування свідчень осіб, які постраждали від злочину депортації та примусового переміщення або ж стали його свідками, а також на аналізі нормативно-правової бази та повідомлень органів державної влади РФ щодо розміщення та реалізації прав громадян України, депортованих на територію РФ.

Звіт доступний до ознайомлення українською та англійською.