“Катівня у школі”: аналіз свідчень утримуваних у селі Біляївка Херсонської області

Метою цієї аналітики є детальне дослідження незаконного утримання цивільних людей в приміщенні Біляївського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад (ясла-сад) I–III ступенів” під час окупації ЗС РФ села Біляївка Новоолександрівської територіальної громади Бериславського району Херсонської області.

Зокрема, підстав та методів затримання, умов перебування в незаконному місці утримання, а також серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, вчинених щодо постраждалих, а саме катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарань, які у двох випадках призвели до смерті утримуваних.

ZMINA відомо щонайменше про 20 людей, яких утримували в Біляївській катівні за період з 5 квітня до кінця вересня 2022 року.

Створення цього дослідження повністю профінансоване Фондом прав людини Королівства Нідерландів. Зміст та думки, викладені в цьому звіті, є відповідальністю авторів та не обов’язково відповідають позиції Королівства Нідерландів.

Перегляньте текст звіту за посиланням українською та англійською.

Автори: Онисія Синюк, Єлизавета Сокуренко