Примусове переміщення та депортація до РФ дітей із тимчасово окупованих територій України

Даний аналітичний звіт спрямований на побудову загальної картини щодо політики Росії в переміщенні українських дітей, щодо методів перевиховання через залучення до навчання за російською освітньою програмою та щодо передавання дітей під опіку та піклування в російські сім’ї. Вивчення всіх цих аспектів в сукупності дозволить зробити висновки про наявність ознак депортації українських дітей та злочину геноциду в частині передавання дітей з однієї групи в іншу.

Окрему увагу приділено системі опіки та піклування в Росії для визначення небезпеки перебування українських дітей в російських сім’ях.

Аналітичний звіт охоплює період від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року до 11 березня 2023 року. Даний аналітичний звіт ґрунтується на інформації, зібраній Центром прав людини ZMINA як із відкритих джерел, так і внаслідок документування свідчень осіб, які постраждали або ж стали свідками злочину депортації та примусового переміщення, зокрема керівників і працівників та підопічних місць несвободи, а також на аналізі повідомлень органів державної влади РФ та окупаційних адміністрацій щодо вивезення, розміщення, організації освіти дітей, примусово переміщених на інші окуповані території України чи депортованих до РФ, та щодо передавання таких дітей під опіку та піклування в російські сім’ї. 

Переглянути звіт можна українською та англійською.