Ситуація з правами людини в Криму за сім років окупації: аналітична доповідь

У цій доповіді консолідовано масив інформації про стан дотримання прав людини за сім років окупації Криму Російською Федерацією, а також проаналізовано основні тренди порушень прав людини окупаційною владою в Криму.

Структурно документ складається зі вступу, двох розділів, які характеризують у динаміці ситуацію з правами людини за сім років окупації Криму та умовно розділені за основними групами прав: громадянські і політичні права й економічні, соціальні та культурні права, і висновків, що підсумовують загальну картину життя півострова в окупації з погляду міжнародного права прав людини. Крім цього, кожен з розділів доповіді містить коротке резюме щодо ситуації з відповідною групою прав в окупованому Криму, а також висновок, що описує тенденції, викладені в основній частині кожного з розділів.

Ця доповідь містить лише аналіз дій Російської Федерації як держави-окупанта щодо її зобов’язань з охорони, дотримання і забезпечення прав людини на тимчасово окупованій нею території кримського півострова і не охоплює інформації про дії України на регіональному, національному й міжнародному рівнях, пов’язані з її суверенною та недоторканною територією, невіддільною частиною якої є весь півострів Крим.

Доповідь підготовлено Домом прав людини Крим, Кримською правозахисною групою, Регіональним центром прав людини, Центром громадянської просвіти “Альменда”, Центром прав людини ZMINA. Доповідь розрахована на представників органів державної влади, міжнародних та міжурядових організацій, журналістів, правозахисників і громадських активістів.

Текст доповіді доступний українською та англійською.