Українські правозахисники висловили солідарність із народом Грузії, який бореться за демократію

A+ A-

Дім прав людини “Крим” та Освітній дім прав людини – Чернігів висловлюють солідарність із народом Грузії, який зараз бореться за свою свободу та демократичне майбутнє.

Парламент Грузії ухвалив у першому читанні ганебний законопроєкт про “іноагентів”.

У середині лютого партія “Сила людей”, члени коаліції більшості в грузинському парламенті, подала цей законопроєкт до парламенту країни. Він передбачає, що ЗМІ та організації громадянського суспільства, які отримують понад 20% свого фінансування від іноземних організацій, мають зареєструватися як “агенти іноземного впливу”, інакше їм загрожуватиме штраф. Юридичні або фізичні особи, яких буде визначено “іноагентами”, будуть зобов’язані подавати щорічні декларації. Міністерство юстиції Грузії отримає право здійснювати “перевірки” таких осіб.

Така законодавча ініціатива не є унікальною: подібна практика існує в Росії та Угорщині. Вона спрямована на свідоме таврування організацій громадянського суспільства як іноземних агентів або агентів іноземного впливу. Основна мета: принизити саму роль і природу незалежного громадянського суспільства, зобразити громадянське суспільство та ЗМІ як такі, що діють усупереч національним інтересам, і врешті-решт – обмежити здатність громадянського суспільства діяти вільно та висловлювати незгодні чи протилежні погляди керівній еліті. Крім того, такий закон призводить до порушень права на свободу асоціацій та демократичного розвитку суспільства та держави.

Незалежне громадянське суспільство відіграє визначальну роль у розвитку будь-якої країни, зокрема в розвитку Грузії. 

Громадські та правозахисні організації надають право голосу вразливим верствам населення, допомагають урядам у дотриманні їхніх міжнародних зобов’язань у галузі прав людини тощо.

Ми солідарні з нашими друзями з Дому прав людини “Тбілісі”, які завжди підтримують нас і народ України. Ми солідарні з громадськими, медійними правозахисними організаціями Грузії, з грузинським народом у його боротьбі за свободу, гідність та майбутнє, вільне від утисків з боку влади.

Освітній Дім прав людини – Чернігів

Дім прав людини “Крим”