Адвокаційниця ZMINA стала радницею голови Комітету з прав людини

A+ A-

4 грудня Комітет ВРУ з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій, національних меншин і міжнаціональних відносин підтримав кандидатуру менеджерки з адвокації ZMINA Альони Луньової на посаду радника голови комітету.

Я вдячна голові комітету Дмитру Лубінцю за довіру і дуже сподіваюся, що мій правозахисний досвід та знання будуть корисними для роботи комітету, особливо з огляду на те, що цього року до фокусу його роботи потрапили питання деокупації та реінтеграції, які є дуже близькими мені“, – зазначила Луньова.

Альона Луньова – правозахисниця, за фахом викладачка філософії та юристка. У громадському секторі понад 15 років. Із 2008 року регулярно брала участь у моніторингових візитах до місць несвободи, зокрема як монітор Національного превентивного механізму.  Протягом 2011 року як тренерка брала участь у навчанні працівників органів внутрішніх справ та соціальних служб у сфері попередження та протидії насильству в сім’ї. Працювала юристкою Сімферопольської правової приймальні Кримського правозахисного центру “Дія”. Після анексії Криму виїхала з півострова та долучилася до харківської команди Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. Пізніше працювала координаторкою правового напряму благодійного фонду “Восток-СОС”.

Як адвокаційна менеджерка Альона працює у двох напрямах – захист прав тих, хто постраждав від конфлікту, та реформа системи реєстрації місця проживання в Україні. Вона просуває нормативні зміни, співпрацює з представниками влади, долучається до розроблення стратегій та законопроєктів, які дозволять покращити стан прав людини в країні та поліпшити життя внутрішньо переміщених осіб і тих, хто живе на окупованих територіях.