Активісти презентували ролики про ЛГБТ-спільноту

A+ A-

Як розповісти суспільству, які перешкоди доводиться долати представникам ЛГБТ-суспільства (геям, лесбійкам,бісексуалам, трансгендерам). Просто і зрозуміло?

Активісти запропонували найдоступніший формат — через короткі відеоролики. У кілька хвилин — про дискримінацію, стигматизацію ЛГБТ-представників, про стереотипи та упередження, про біль і твердий намір відстоювати своє право на життя. Організатори сподіваються, що такою зрозумілою мовою можна розказати про значну частину суспільства, яка вимушена жити прихованим життям.

18 травня відбулася презентація відеоробіт активістів та правозахисників.

“Ми віримо, що трансформація суспільства відбуватиметься завдяки інформаційним кампаніям. Короткі відеоролики — один із зрозумілих та доступних форматів, щоб розповісти про важливі питання. Наприклад, як трансгендерну людину виганяють з дому найближчі люди. Або ж як звільняють з роботи за твою сексуальну орієнтацію… Звісно, ніхто у трудовій не напише, за що саме звільнили, завжди знайдуть купу інших приводів. Часто це через упередження в головах роботодавців”, — зауважила голова організації “Інсайт” Олена Шевченко.

Голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик під час презентації відеороликів зауважила, що дискримінація ЛГБТ-спільноти, які і інших верств населення, починається від незнання того, що є дискримінація, та підміни її будь-якою соціальною нерівністю. “Інформаційна кампанія Коаліції з протидії дискримінації “Дискримінація обмежує. Протидій!” вчить бути обізнаним, вчить бути озброєним“, — наголосила Печончик.

Людмила та Віра із Queer-media представили зворушливі історії під гаслом “Ці двері можна відчинити…” про те, як незнання, відсутність співчуття й недосконалість законодавства змушує значну частину суспільства жити подвійним життям. “Для мене орієнтація та гендерна ідентичність — це порожні слова. Людина — це людина, за неї говорять її вчинки”, — підкреслила Людмила.

Незабаром відеоролики стануть доступними в youtube широкому загалу.