Крим – це Україна: у Брюсселі відбудеться показ фільму про Нарімана Джеляла та відкриття виставки про життя в окупації

A+ A-

У Брюсселі відбудеться показ фільму “Наріман: голос Криму”, відкриття виставки “Історії з окупованого Криму” та запуск ініціативи “Листи до вільного Криму” для української спільноти. Захід буде приурочений до Дня кримського спротиву російській окупації – 26 лютого, о 18:00, за адресою Rue de la Loi 89. До проведення події долучаться організації-члени Дому прав людини Крим, зокрема ZMINA, а також КримSOS і Ukrainian Voices RC.

Фото: Володимир Притула, Радіо Свобода

Від початку окупації Криму в лютому 2014 року півострів перетворився на в’язницю просто неба. Мешканці живуть у постійному ризику бути затриманими за спротив окупаційній “владі”, підтримку України чи просто поєднання синього й жовтого кольорів. Голосом демократії й надії в окупації став Наріман Джелял. На момент російського вторгнення він був заступником голови Меджлісу – представницького органу кримськотатарського народу, який пізніше був заборонений окупаційною “владою”. Наріман підтримував сім’ї політв’язнів та підвищував обізнаність про порушення прав людини в Криму. У 2021 році його та ще двох активістів – братів Ахтемових – засудили за сфабрикованими звинуваченнями від 13 до 17 років позбавлення волі.

Гості заходу переглянуть документальний фільм “Наріман: Голос Криму” режисерки Анни Цигими. Після цього відбудеться коротка дискусія про життя Нарімана Джеляла та придушення свободи слова в Криму, а також відкриття фотовиставки “Історії з окупованого Криму” – унікальної хроніки життя на окупованому Росією півострові за авторства Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова й Альони Савчук. Репортери у 2014–2019 роках знімали життя сімей політв’язнів в окупованому Криму, і за це їм заборонили в’їзд на територію Кримського півострова та Росії терміном від 10 до 35 років.

На завершення учасники заходу матимуть можливість приєднатися до участі в ініціативі “Листи до вільного Криму” й написати політичним бранцям слова підтримки, такі необхідні в неволі.