Полонений правозахисник Максим Буткевич отримав чеську премію “Історії несправедливості”

A+ A-

Правозахисник і журналіст, співзасновник Центру прав людини ZMINA Максим Буткевич, який з початку війни приєднався до ЗСУ і зараз перебуває у російському полоні, був нагороджений престижною чеською премією “Історії несправедливості” (Stories of Injustice Award 2022) від організації People in Need.

Нагороду замість правозахисника отримав батько Олександр Буткевич в Празі 1 листопада.   

Батько Максима Буткевича Олександр. Фото: People in Need/OWIS

“Ми вирішили присудити премію відомому в Україні правозахиснику та військовополоненому Максиму Буткевичу, який зараз ув’язнений. Нагородою The Stories of Injustice Award ми хочемо висловити нашу підтримку всім хоробрим українцям, які захищають свою батьківщину”, – сказав під час церемонії нагородження Шимон Панек, директор чеської некомерційної організації People in Need.

Цьогорічними лауреатами окрім Буткевича стали Сільвестра ХнапковаЗденек Дворжачек та Їржі Квапіл – активісти антикомуністичного підпілля країни. Раніше також нагороду вручали борцям проти комуністичного режиму в Чехословаччині.

Фото: People in Need/OWIS

Нагадаємо, Буткевич вступив до лав ЗСУ в березні 2022 року, а в полон, за даними батьків, потрапив у червні в районі тимчасово окупованих Золотого і Гірського на Луганщині. 

До початку повномасштабного вторгнення Росії Буткевич працював журналістом на всеукраїнських каналах та британському Бі-Бі-Сі й був співзасновником Громадського радіо, де також працював журналістом та ведучим у 2013–2014 роках.

Близько 10 років Буткевич присвятив правозахисній діяльності, зокрема входив до правління українського представництва Amnesty international та громадської ради при МВС.

До останнього часу він координував проєкт “Без кордонів”, спрямований на допомогу шукачам притулку та українським переселенцям і протидії мові ворожнечі.