Постраждалі від злочинів ненависті можуть не звертатися до поліції через страх цькування — правозахисники

A+ A-

Люди, які зазнали нападів на ґрунті ненависті, можуть не звертатися до поліції, тому що бояться стикнутися з осудом та цькуванням правоохоронців. Про це говорили правозахисники під час дискусії у межах Форуму союзників “БАМ!”.

Як повідомив виконавчий директор ГО “Точка опори ЮА” Тимур Левчук, у представників правоохоронних органів є думка, що проблем із розслідуванням злочинів ненависті немає, бо нібито немає статистики кількості самих нападів. Але одна із причин відсутності якісної та повної статистики — неправильне кваліфікування поліцією самого злочину.

Координаторка проєктів Центру прав людини ZMINA Людмила Янкіна зазначила, що через відсутність в законодавстві таких понять, як сексуальна орієнтація і гендерна ідентичність, поліція у випадку злочинів на ґрунті ненависті може кваліфікувати напади як хуліганські дії.

“До речі, Центр прав людини ZMINA постійно моніторить напади на активістів і, зокрема, злочини ненависті, тому статистика насправді є. І хоч вона і не вичерпна, але вона невтішна”, — каже правозахисниця.

Людмила Янкіна

Виконавчий директор ГО “КиївПрайд” Ленні Емсон додає, що статистика неповна і через те, що постраждалі ЛГБТ-люди не звертаються до поліції через можливий булінг. Крім того, люди не знають, як правильно діяти, коли на них напали та як добиватися, щоб кримінальне провадження було відкрите.

Правозахисники також нагадали про необхідність якнайшвидше ухвалити законопроєкт №5488, який вводить відповідальність за дискримінацію та нетерпимість.

Дивіться дискусію за посиланням.