Правозахисники обговорили ідею проведення загальнонаціонального опитування про права людини в Україні

A+ A-

У 2016 році вперше в історії України відбудеться human rights base line study – загальнонаціональне опитування, як українці розуміють права людини.

Його результати стануть корисними у роботі правозахисних організацій для більш ефективної побудови стратегій і тактик проведення правопросвітницьких кампаній, розвитку формальної і неформальної освіти у сфері прав людини та формування data-based підходів і пріоритетів для донорської діяльності у сфері прав людини.

Для обговорення концепції майбутнього дослідження 24 травня у приміщенні Програми розвитку ООН в Україні відбувся мозковий штурм “Права людини в Україні: точка відліку”.

Відкриваючи захід, Юлія Щербініна (Програма розвитку ООН в Україні), Михайло Чаплига (Офіс Уповноваженого ВР з прав людини) та Тетяна Печончик (Центр інформації про права людини) презентували ідею проведення дослідження.

Під час семінару обговорювалася мета, завдання та очікувані результати загальнонаціонального опитування про права людини, окремі цільові групи респондентів, ключові питання і тематичні блоки, які мають бути включені в опитувальник.

Крім того, було представлено desk research — аналіз попередніх даних, в тому числі релевантного закордонного досвіду подібних досліджень. Цей аналіз підготував Володимир Яворський, експерт Центру інформації про права людини.

У заході взяли участь представники таких організацій, як Українська фундація правової допомоги, Центр політико-правових реформ, Освітній дім прав людини в Чернігові, Інститут прикладних гуманітарних досліджень, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Всеукраїнська освітня програма “Розуміємо права людини”, Інститут масової інформації, ГО Інсайт, Реанімаційний пакет реформ, Центр громадянських свобод, Харківська правозахисна група, Асоціація УМДПЛ, Міжнародна організація з міграції в Україні, Кримська правозахисна група, Коаліція “Справедливість заради миру на Донбасі”, Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Присутні поділилися ідеями та думками, щоб б вони хотіли дізнатися від українців у рамках загальнонаціонального опитування про права людини, які питання ви б хотіли поставити респондентам.

Очікується, що загальнонаціональне соціологічне дослідження про права людини стане корисним для потреб та планування подальшої роботи українських правозахисних організацій.