Правозахисники оприлюднили проміжний звіт щодо виконання Україною рекомендацій УПО

A+ A-

Коаліція правозахисних організацій, до якої увійшли Українська Гельсінська спілка з прав людини, ZMINA, “Ла Страда-Україна”, Центр “Соціальна дія”, громадська організація “Боротьба за права”, Освітній дім прав людини – Чернігів і Центр громадянських свобод, підготували проміжний альтернативний звіт щодо виконання Україною рекомендацій, наданих в рамках Універсального періодичного огляду Організації Об’єднаних Націй (УПО).

Документ було надіслано до Ради ООН з прав людини та оприлюднено на сайті ООН.

В альтернативному звіті міститься огляд ситуації з правами людини в Україні до проміжного періоду циклу УПО та надано оцінку виконанню рекомендацій, прийнятих Україною.

Документ охоплює такі сфери: верховенство права, імплементація норм міжнародного гуманітарного права, запобігання катуванням і жорстокому поводженню, свобода вираження поглядів і захист журналістів, свобода мирних зібрань та об’єднань, свобода асоціацій і захист громадянського суспільства, запобігання домашньому насильству, протидія торгівлі людьми, протидія дискримінації, захист прав людей з інвалідністю, доступ до якісної освіти, захист прав внутрішньо переміщених осіб і мешканців тимчасово окупованих територій України.

Проміжний альтернативний звіт громадських організацій доступний українською та англійською мовами.

Як відомо, Універсальний періодичний огляд – це процедура, протягом якої кожна зі 193 країн-членів ООН мусить звітувати в межах Об’єднаних Націй, як вона дотримується прав і свобод людини, і отримувати критичну оцінку свого звіту. Кожна країна проходить УПО один раз на чотири з половиною роки. Під час огляду країна оприлюднює свій звіт про ситуацію з правами людини. Правозахисники, своєю чергою, подають альтернативну доповідь. Універсальний періодичний огляд Україна проходить утретє. Раніше Україна проходила УПО у 2008 і 2012 роках.

15 листопада 2017 року на засіданні Ради з прав людини було розглянуто третій звіт України в рамках Універсального періодичного огляду. В результаті огляду Україна отримала 190 рекомендацій від 47 країн-учасниць ООН щодо проблемних питань у сфері прав людини, які необхідно вирішити. Україна прийняла 163 рекомендації та відхилила 27 з них.