РНБО ухвалила стратегію повернення Криму, над якою працювала й ZMINA

A+ A-

Рада національної безпеки і оборони України 11 березня ухвалила проєкт Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму, робота над яким тривала понад рік із залученням представників багатьох інституцій.

“Це перший фундаментальний документ із часів окупації Кримського півострова Російською Федерацією, що дає чіткий дороговказ, у який спосіб ми рухатимемося в питаннях деокупації Криму”, – зазначив секретар РНБО Олексій Данілов на брифінгу 11 березня.

Постійний представник президента в АР Крим Антон Кориневич розповів, що над документом працювали президент Володимир Зеленський, Офіс президента, РНБО, Мінреінтеграції, МЗС, “Крим SOS“, Українська Гельсінська спілка з прав людини, Медійна ініціатива за права людини, Центр прав людини ZMINA, Меджліс кримськотатарського народу та інші експерти й організації.

“Це справді важливе державницьке історичне рішення. Воно важливе для наших громадян з тимчасово окупованих територій, для внутрішньо переміщених осіб з Криму та для наших міжнародних партнерів напередодні запуску Кримської платформи. Дякуємо всім, хто працював заради цього рішення”, – прокоментував Кориневич. 

“Ми вдячні Постійному представництву президента України в АР Крим та місті Севастополі за можливість долучитися до напрацювання проєкту стратегії та надати коментарі до тексту, – сказала голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик. – Звичайно, цей документ мав би бути ухвалений набагато раніше, однак ми вітаємо, що в держави нарешті з’явилося стратегічне бачення, як повернути й реінтегрувати Крим”.

Подробиці стратегії не повідомляються, однак представник президента в Криму наголосив, що “попереду багато роботи з реалізації стратегії та деокупації Криму”.