Тетяна Печончик увійшла до ради щодо звільнення Криму: Зеленський підписав указ

A+ A-

Голова Центру прав людини ZMINA Тетяна Печончик увійшла до Консультативної ради з питань деокупації та реінтеграції Криму. Вчора, 18 травня, Президент України Володимир Зеленський підписав відповідний указ про створення ради.

Тетяна Печончик

До складу Консультативної ради також увійшли керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов, постійна представниця Президента України у Криму Таміла Ташева, директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Богомолов, віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та інші.

Від громадського сектору, окрім Тетяни Печончик, до ради увійшли експертка Української правової консультативної групи Дар’я Свиридова та голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник, віце-президент Інституту миру США з питань Росії та Європи Вільям Тейлор, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, який наразі є політв’язнем, та голова спілки громади татар Литовської Республіки Адас Якубаускас.

Після окупації Росією Криму Центр прав людини ZMINA, який очолює Тетяна Печончик, документує порушення прав людиниатаки на журналістівпереслідування правозахисниківполітично мотивовані судові процеси на півострові. Разом із партнерами на національному рівні організація займається просуванням нормативно-правових актів, спрямованих на захист прав постраждалих від російської агресії. Як реакція на міжнародну ізоляцію Криму і відсутність доступу міжнародних організацій на окупований півострів, восени 2018 року відбулась міжнародна правозахисна місія Домів прав людини з Білорусі, Азербайджану та України – єдина подібна місія, яка протягом останніх років змогла отримати доступ до Криму, зібрати і задокументувати дані з першоджерел. Крім того, ZMINA працює у напрямку міжнародної адвокації щодо ситуації з правами людини в Криму, зокрема, інформує міжнародні організації про порушення прав людини в Криму, організовує адвокаційні поїздки до ООН, ОБСЄ та Ради Європи, готує доповіді і альтернативні звіти для міжнародних організацій. У 2017-2022 роках організація добилася внесення змін до резолюцій Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Автономній Республіці Крим та місті Севастополь.