Вийшов у світ посібник для журналістської спільноти “Права людини та мас-медіа в Україні. Частина 2”

A+ A-

Уже друге видання “Права людини та мас-медіа в Україні” вийшло з друку. Цей збірник лекцій стане в пригоді викладацькій спільноті та студентству факультетів і кафедр журналістики.

Посібник підготовлено в межах реалізації спеціальної програми стажування та підвищення кваліфікації “Академія з прав людини для викладачів та викладачок журналістики”. Упродовж навчального 2019/2020 року викладачі не тільки занурювалися в тему прав людини, а й шукали можливості змінити освітній процес у своїх вишах, зокрема підготуванням нових лекцій з правозахисним компонентом, розширенням тем для студентства, оновленням програми загалом. І ці лекції, які написали самі викладачі, неодмінно стануть у пригоді.

“Нові лекційні теми – це нові можливості для вдосконалення журналістської освіти та саморегулювання медіапрацівників на цінностях прав людини, – коментує координатор Академії, доцент Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костянтин Шендеровський і додає: – Сучасний етап розвитку української держави є перехідним. Для нього характерне підсилення громадянського суспільства, яке, зокрема, прагне до захисту прав людини. І з огляду на це ми сміливо можемо говорити про ще одну роль журналістики – правозахисну. Власне, розвиток журналістики, який ґрунтується на цінностях прав людини, є стратегічно важливим у перспективі суспільних змін”.

Збірник загалом або окрему його частину (конспект лекції) може використати будь-який вищий навчальний заклад підготовки за журналістським фахом або будь-яка організація для підвищення кваліфікації медіапрацівників.

“Є лекції, які особливо мене вразили, як-от проблематика алкозалежності, всебічність розкриття теми про людей, що живуть із ВІЛ, розширення термінологічного словника, що стосується виявів мови ворожнечі, або ж зовсім свіжа аналітика щодо висвітлення коронавірусної інфекції в українських медіа. І хоч мова викладу все ще залишається академічною, але справді варто витратити трохи свого часу, щоб потім уміти краще розбиратись у цих непростих, але суспільно важливих темах”, – наголошує упорядниця збірника, координаторка Академії, журналістка Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу

Завантажити видання можна тут

Видання здійснено в межах спеціальної програми стажування та підвищення кваліфікації “Академія з прав людини для викладачів та викладачок журналістики”, яку реалізовував Інститут журналістики КНУ імені Тараса Шевченка та Центр прав людини ZMINA за фінансової підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії.