Завдяки Простору Pro Bono монітори НПМ змогли створити власну організацію

A+ A-

Завдяки допомозі Простору Pro Bono монітори Національного превентивного механізму змогли безкоштовно створити власну організацію та отримати усі необхідні документи.

dsc_0689

Влітку 2016 року монітори, які відвідують місця несвободи з метою попередження у них жорстокого поводження з людьми, звернулися до Простору Pro Bono з проханням допомогти у створенні громадської організації “Україна без тортур”. Суть юридичного завдання полягала у реєстрації організації і створенні усіх внутрішніх документів: статуту і положень. Окрема складність полягала в отриманні статусу неприбутковості. На допомогу громадським активістам прийшла юридична компанія “Олексій Пуха і Партнери“, яка успішно виконала завдання на умовах pro bono.

Отримати юридичну допомогу на Просторі Pro Bono можуть соціально орієнтовані благодійні, неурядові організації, волонтерські рухи, у окремих випадках державні установи (наприклад музеї), а  також бізнес проекти, які засновані та реалізуються на принципах соціального підприємництва. 

“Проект був дійсно важливим, оскільки для того, щоб захищати інтереси людей, які знаходяться в місцях несвободи, необхідно, щоб організація, яка цим займається, була юридично оформлена відповідно до законодавства. Ми якраз допомогли в реєстрації і в отриманні документів, що підтверджують статус неприбутковості. А далі ми розраховуємо, що суспільство самостійно оцінить роботу організації “Україна без тортур”, яка повинна боротися з порушеннями прав людини в місцях несвободи”, — наголошує юристка Анна Гадяцька із компанії “Олексій Пуха і Партнери”. 

“Професіонали розуміють потребу у підтримці здорових суспільних рухів, які працюють на розвиток громадянського суспільства! Я вважаю, що такі кейси завжди будуть затребувані нами та актуальні. Думаю, держава в цьому напрямку теж має зробити певний крок. І вже робить у вигляді системи безоплатної вторинної правової допомоги, але розвиваючи це я хотів би бачити, як громадянин, рух також у бік правового навчання, підвищення рівня правової свідомості людей”, – запевняє Олексій Пуха, керуючий партнер. 

Організація “Україна без тортур” створена в цьому році та об’єднує моніторів Національного превентивного механізму, які відвідують місця несвободи для попередження випадків катувань. 

Повне інтерв’ю з юристами можна почитати на сайті Фундації правової допомоги.