ZMINA долучилася до розроблення Дорожньої карти реформ правового середовища громадянського суспільства

A+ A-

26 лютого 2020 року в Києві відбулася презентація концепції створення Дорожньої карти реформ правового середовища громадського сектору України. Зустріч організовував консорціум у складі ІСАР “Єднання”, Українського незалежного центру політичних досліджень і Центру демократії та верховенства права. До експертів, що напрацьовували документ, приєдналась і ZMINA.

Представники громадських та благодійних об’єднань, міжнародних організацій, органів державної влади, аналітичних центрів об’єдналися для розроблення аналітично-візійного документа, що міститиме бачення пріоритетів реформування та покращення правового середовища для організацій громадянського суспільства.

За словами організаторів, документ має систематизувати наявні прогалини в правовому законодавстві для громадського сектору, напрацювати рішення для їхньої ліквідації та стати візійним дороговказом для організацій у їхній спільній роботі. Планується, що комплексна дорожня карта має стати основою стратегії розвитку громадського сектору на найближчі роки. Робочі групи працювали в напрямах удосконалення правового статусу, реєстрації, припинення, оподаткування громадських об’єднань, реформування державної фінансової підтримки сектору тощо.

Серед експертів робочих груп був також член команди ZMINA Олександр Дмітрієв, який долучився до напрацювань із правового убезпечення активістів та організацій громадянського суспільства від нападів та тиску, з посилення наявної інституційної архітектури органів влади, які здійснюють контроль і нагляд за дотриманням прав людини, захист правозахисників та громадських активістів.

Публічна презентація дорожньої карти має відбутися 29 вересня цього року.