ZMINA проведе два спеціальні заходи на Додатковій зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру у Відні

A+ A-

ZMINA разом з партнерськими організаціями проведе два спеціальні заходи на Першій додатковій зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру “Свобода медіа як центральна опора всеохоплюючої безпеки” у Відні 13-14 березня 2023 року.

Перший захід під назвою “Війна Росії в Україні: відповідальність за воєнні злочини та серйозні порушення прав людини” відбудеться у Haus der Musik у Відні 13 березня 2023 року.

Впродовж року з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну було задокументовано численні міжнародні злочини та серйозні порушення прав людини російськими військами в Україні.

У 2022 році держави-учасниці ОБСЄ двічі запускали Московський механізм для розслідування та звітування про порушення прав людини внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну та для звітування про ситуацію з правами людини в Росії. Водночас, спостерігачі підняли питання наступних кроків ОБСЄ та держав-учасниць за відсутності консенсусу щодо змістовної реакції на порушення прав людини, пов’язаних з вторгненням Росії, і притягнення винних до відповідальності.

Захід відбудеться перед початком Першої додаткової зустрічі ОБСЄ з питань людського виміру у 2023 році і зосередиться на обговоренні наступних ключових питань за участю представників українського громадянського суспільства, а також зацікавлених спостерігачів ОБСЄ.

Програма:

9:00 – 10:00 частування та знайомство

10:00 – 11:30 панельна дискусія та відповіді на запитання

Учасники:

Тетяна Печончик, Центр прав людини ZMINA / Дім прав людини Крим;

Марія Суляліна, Центр громадянської просвіти “Альменда” / Дім прав людини Крим;

Антаніна Маслика, Нідерландський Гельсінський комітет;

професор Стівен Волф, Бірмінгемський університет;

професор Андреас Заурмозер, Віденський університет.

Модератор: Дейв Елсероад, Фундація домів прав людини.

Другий захід під назвою “Свобода медіа в Україні: розкриття правди під час війни” відбудеться 13 березня 2023 року в Bibliotheksaal у Відні.

Учасники проінформують про перешкоди, з якими зараз стикаються українські ЗМІ в контексті повномасштабної агресивної війни Росії: погрози з боку російських військових сил, насильницькі зникнення, політично вмотивовані ув’язнення та інші заходи, спрямовані на те, щоб змусити їх замовкнути. Ми поділимося історіями з усієї України, включно з Кримом, про роботу журналістів під час війни та під окупацією, переслідування ЗМІ та журналістів, зокрема воєнні злочини та використання дезінформації російськими силами.

Українські журналісти та представники громадянського суспільства обговорять наступні питання:

  • З якими найгострішими проблемами стикаються незалежні ЗМІ та журналісти в Україні, включно з окупованим Кримом?
  • Чому робота журналістів в Україні є життєво необхідною?
  • Як держави-учасниці ОБСЄ можуть підтримати незалежні українські ЗМІ та журналістів?

Програма:

16:30 – 17:30 панельна дискусія та відповіді на запитання

Учасники:

Тетяна Печончик, Центр прав людини ZMINA / Дім прав людини Крим;

Павло Колотвін, український журналіст, представник Інституту масової інформації в Одесі

Ельмаз Акімова, громадянська журналістка з Криму

Модератор: Дейв Елсероад, Фундація домів прав людини.

Довідка: Додаткові зустрічі з питань людського виміру забезпечують платформу для обміну думками між державами-учасницями ОБСЄ, інституціями ОБСЄ та іншими виконавчими структурами та міжнародними організаціями, громадянським суспільством та іншими зацікавленими сторонами для обговорення виконання зобов’язань ОБСЄ щодо людського виміру в рамках вибраних тем, зокрема принципів свободи ЗМІ як центральної опори всеохоплюючої безпеки.