ZMINA приєдналася до Платформи за правові реформи для організацій громадянського суспільства

A+ A-

Центр прав людини ZMINA та ще 18 організацій громадянського суспільства (ОГС) України об’єдналися навколо спільної мети – адвокатувати та підтримувати впровадження позитивних правових змін для громадянського суспільства. Майданчиком для координації зусиль стала Платформа за правові реформи для ОГС.

Команда платформи вже веде понад 10 адвокаційних кампаній заради суспільно важливих правових змін: вони окреслені в Карті правових реформ для громадянського суспільства в Україні, яка містить пріоритети реформування правового середовища для ОГС на 2021–2025 роки.  

“Україна має сприятливі умови для діяльності громадських організацій порівняно з іншими країнами, наприклад Азербайджаном, Вірменією, Білоруссю тощо. Але все ж таки ми бачимо подальші сфери, в яких можемо покращити умови для розвитку ОГС, – розповів Володимир Шейгус, виконавчий директор ІСАР “Єднання”. – У нашій країні в певні періоди саме ОГС, волонтерська спільнота, благодійні організації бувають “на передовій”, об’єднавши ресурси та розв’язуючи нагальні проблеми громади. Щоб усі ролі громадянського суспільства діяли ефективно, ми маємо покращувати елементи, з яких складаються правові умови діяльності громсуспільства. Тож закликаємо до співпраці!”

Дмитро Український, заступник директора Центру політико-правових реформ, запросив колег до участі: “Представникам громадського сектору необхідно об’єднуватися, незалежно від сфер, над якими вони працюють. У межах платформи це лише початок шляху, тому запрошую колег з різних регіонів України приєднуватися! Разом ми приходимо до значно кращих результатів”

“Платформа може стати об’єднавчим майданчиком представників громадянського суспільства для відстоювання та розв’язання питань, які турбують громсектор і які можуть бути розв’язані не лише за допомоги органів державної влади, а й у середині сектору, – зазначила Наталія Окша, заступниця директора департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідувачка відділу сприяння розвитку громадянського суспільства та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України. – Водночас важливо, щоб до обговорень у межах платформи залучались і органи влади, щоб розуміти ті проблемні питання, які існують, та спільно пропонувати рішення”.

Команда платформи запрошує представників громадських, міжнародних і благодійних організацій, волонтерських рухів та інших охочих долучитися до спільноти однодумців, щоб скористатися низкою переваг

  • бути залученим до знакових реформ на національному та локальному рівнях;
  • отримати можливість поставити питання правового порядку денного для ОГС;
  • швидко та своєчасно отримувати новини / анонси / важливі позиції для гуртування сектору; 
  • мотивувати одне одного особистим прикладом і командними практиками, мережуватися тощо. 

Можливості платформи – це навчання, підвищення кваліфікацій з питань законо- та нормотворчості, діяльності коаліцій, адвокатування, діяльності ОГС (участь у тренінгах / воркшопах / лекціях), фахові консультації й експертиза, місце для пошуку партнерів.