Українські медійники закликають захистити свободу слова в Білорусі

A+ A-

Ми, українські журналісти, висловлюємо солідарність із колегами, які сьогодні працюють у Республіці Білорусь і чесно та неупереджено висвітлюють події, пов’язані з підсумками виборів президента держави.

Принципова професійна позиція наших колег, очевидно, стала причиною скасування чинної акредитації для всіх іноземних медіа та проведення нової “реєстрації”, зокрема і журналістів-фрілансерів. Такі дії мають на меті лише одне – відсіяти небажані засоби масової інформації та дозволити працювати в Білорусі тільки лояльним іноземним медіа, не дати білорусам та світу загалом бачити неретушовану картину подій у державі.

Офіційний Мінськ усіляко перешкоджає існуванню незалежної журналістики в країні. Останніми місяцями ми спостерігаємо брутальні злочини проти білоруських колег та колег з інших країн – і з України також. Затримання, жорстокі побиття, величезні штрафи для білоруських медійників, блокування та примусове закриття незалежних ресурсів – все це реалії не тільки для Мінська, а й для невеликих населених пунктів. У провінції люди найбільше потребують правди, водночас там журналіст має найменший шанс бути захищеним.

Закликаємо європейських дипломатів, Європейську та Міжнародну федерації журналістів, інші міжнародні організації та світову спільноту тримати в полі зору ситуацію зі свободою медіа і безпекою журналістів у Білорусі й чинити дипломатичний та міжнародний тиск задля захисту свободи слова і прав журналістів. Ми підтримуємо колег, які змушені працювати у важких умовах, штучно створених білоруською владою, та солідарні в прагненні доносити людям об’єктивну інформацію про події в Білорусі.

Національна спілка журналістів України

Заява відкрита до підписання журналістами та організаціями:

Ліна Кущ, НСЖУ

Ілля Суздалєв, керівник представництва телеканалу БЕЛСАТ в Україні

Тетяна Попова, ГО “Інформаційна безпека”

Наталія Балюк, газета “Високий Замок”

Антон Наумлюк, видання “Ґрати”

Володимир Данилюк, “Волинська газета”

Тетяна Печончик, Центр прав людини ZMINA

Сніжана Кутракова, журналістка, керівник проєкту “Гучна справа” ТОВ “РРП-груп”, м. Київ

Антон Лягуша, викладач кафедри журналістики Національного університету біоресурсів і природокористування, м. Київ

Рита Карпенко, менеджерка проєктів Антикризового медіацентру, м. Краматорськ