Кияни долучилися до акції “Листи до вільного Криму” під час Книжкового Арсеналу та Docudays UA 2024

A+ A-

Цьогоріч на 12-ому Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал”, що відбувався з 30 травня до 2 червня, працював стенд на підтримку акції “Листи до вільного Криму”, у межах якої кожен охочий міг написати листа кримським політв’язням. Також акцію провели у вечір відкриття 21-го Docudays UA 2024, 31 травня у кінотеатрі Жовтень.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук пише листа під час Книжкового Арсеналу

Осередок Криму на Книжковому Арсеналі мав на меті нагадати суспільству про незаконно арештованих та ув’язнених громадян із проукраїнською позицією на тимчасово окупованому Кримському півострові. За даними Представництва Президента України в АРК, станом на 3 червня 2024 року, Росія тримає у неволі 218 осіб, із яких 133 — кримські татари. 

А під час відкриття 21-го Docudays UA 2024 на заході була присутня велика кількість правозахисників, дипломатів, українських та іноземних режисерів, сценаристів та інших представників кіноіндустрії. Багато хто із них долучився до акції написання листів політичним в’язням, аби висловити їм свою підтримку.

Стенд акції під час Docudays

Протягом цих заходів у Києві відвідувачі написали 430 листів до бранців.

“Це 430 висловлень вдячності за відданість Україні попри загрозу життю. Це 430 нагадувань політв’язням, що вони незабуті: ні владою, ні суспільством України. Це 430 способів не втратити зв’язок із сучасністю, почути про плин буденного життя, яке неодмінно чекає на них. Підтримати незаконно ув’язнених розмовою, веселою історією, малюнком або листівкою, чи навіть віршем — найменше, що ми здатні зробити”, — зазначили в Представництві президента.

Організаторами ініціативи є Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим, Український ПЕН, Центр прав людини ZMINA та Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Нагадуємо, що акцію “Листи до вільного Криму” продовжено до кінця 2024 року. Інструкцію з написання листів та перелік політв’язнів можна знайти за посиланням.