Намалювати карантин: шість ілюстраторів долучилися до кампанії “Жінки проти пандемії”

A+ A-

До інформаційної кампанії “Жінки проти пандемії” долучилися митці, які намалювали історію карантину задля підтримки жінок у непростий час.

Карантин у зв’язку з пандемією COVID-19 спровокував нові виклики, які доводилося вирішувати тут і зараз. Це і дистанційне навчання для школярів, і знайомство із сусідками похилого віку та й загалом підтримка тих, хто в ситуації “соціальна ізоляція” живе майже завжди. А ще вчитися довіряти людям заново, ловити дзен, коли на тобі діти, робота, хатні справи й кіт, та шукати безпекові рішення, як-от переїхати далеко за місто…

Усі ці непрості сюжети лягли в основу серії картинок у межах кампанії “Жінки проти пандемії”, які малювали українські ілюстраторки Оксана Васьків, Ольга Алєксєєва, Алевтина Кахідзе, Надія Бабинська-Вірна, Євгенія Олійник та ілюстратор Олександр Грехов.

“Найважче в карантині було те, що діти вдома – без прогулянок, закриті парки… Для мене найболючіше було саме закриття парків. Ховатися по балконах, щоб вигуляти дітей, – це жах”, – пригадує ілюстраторка, мама двох дітей Ольга Алєксєєва.

“Карантин збігся з моєю реабілітацією після операції, тому в мене свій карантин був і багато різних викликів, які стосувалися безпорадності, залежності від допомоги інших (а мама не змогла приїхати через карантин), поганого самопочуття, ліків тощо, – розповідає ілюстраторка, експертка з питань відкритих даних, координаторка ініціатив OpenUp Ukraine Надія Бабинська-Вірна і додає: – До мене звернулися координатори кампанії “Жінки проти пандемії”, коли я саме вивчала результати дослідження “ООН-жінок” про стан жінок із вразливих груп, зокрема і ромок. Я “відчула” їх: як це – жити без допомоги, підтримки, зв’язків. І мої відчуття втілились в ілюстрацію”.

Упродовж шести тижнів щочетверга на фейсбук-сторінці ZMINA з’являлися ці історії, що провокували нові дискусії й спонукали дописувачів ділитися своїми історіями, підтримкою.

“Це унікальна серія. Кожна ілюстрація показує непересічну манеру авторів і їхнє співпереживання в карантині. А головне – ми побачили, що в карантині не бракувало ані гостросоціальних тем, ані талановитих людей, які готові їх малювати”, – коментує координатора кампанії, журналістка Центру прав людини ZMINA Ірина Виртосу.

Нагадаємо, інформаційна кампанія “Жінки проти пандемії”, яку веде ZMINA за підтримки Українського жіночого фонду, триває третій місяць, і головна її мета – показати, що досвід кожної жінки важливий, і в цей час ми всі потребуємо солідарних дій і збереження здобутків рівності чоловіків та жінок.

Попри всі складнощі все ж таки варто вірити у свої сили, говорити про свої потреби й відстоювати свої права, каже мені Надія Бабинська-Вірна. І це гарне побажання, щоб усім разом вистояти проти пандемії”, – наголошує Виртосу.

Виснажлива дистанційна освіта. Авторка ілюстрації: Євгенія Олійник
Дзен на карантині. Авторка: Оксана Васьків
Спілкуймося з бабусями. Авторка: Alevtina Kakhidze
Вразливі категорії ізольовані завжди. Авторка: Надія Бабинська-Вірна
Приборкуємо посткарантинні страхи. Автор: Олександр Грехов
Міняємо життя заради безпеки рідних. Авторка: Ольга Алєксєєва