У Києві активістів зі всієї України навчали цифрової безпеки

A+ A-

29–30 вересня в Києві Центр прав людини ZMINA за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні провів тренінг із цифрової безпеки для правозахисників і громадських активістів.

До заходу долучилися учасники зі всієї України. Тренери-представники ГО “Лабораторія цифрової безпеки” Антон Кушнір і Мар’яна Капранова розповідали про цифрові загрози, з якими найчастіше стикаються правозахисники та активісти, навчали, як захищати облікові записи й власні пристрої від зловмисного доступу та шпигунських програм і вірусів.

За словами керівниці проєктів ZMINA Людмили Янкіної, такі тренінги з кібербезпеки – це не просто черговий захід, а життєво необхідний засіб для того, щоб діяльність громадянського суспільства в Україні була захищеною в цифровому просторі. “Судячи із запиту, який ми отримали, таке навчання є вкрай необхідним для дуже великої кількості громадських активістів, оскільки культура цифрової гігієни в Україні все ще низька й багато хто не знає про заходи елементарного захисту або ж не дотримується їх через неусвідомлення загроз. Тож ми прагнемо підвищити цю цифрову культуру та навчити безпечної поведінки в кіберпросторі, щоб громадянське суспільство було здатне захистити не тільки інших, а й себе”, – пояснює експертка.

Один з учасників, ЛГБТ-активіст Генрі Дем’яновіч, розповів, що тренінг був цікавий та насичений: “Професійні тренери показали, що вони справді майстри своєї справи, вони змогли відповісти на всі запитання учасників, якими б складними ті не були, що не так уже й часто можна зустріти на тренінгах. Я був радий мати декілька коротких приватних бесід із тренерами. До того ж майже кожен з учасників отримав свою порцію індивідуального підходу, свою консультацію чи пораду”.

Учасник тренінгу Генрі Дем’яновіч

ZMINA і надалі проводитиме тренінги для українських активістів та правозахисників, тож обов’язково стежте за нашими сторінками й шукайте анонси наступних заходів.

Проєкт “Захист правозахисників та антикорупційних активістів в Україні” реалізується Центром прав людини ZMINA за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії  Посольства США в Україні. Проєкт має на меті збільшення громадської підтримки й надання правової та практичної допомоги правозахисникам і громадським активістам в Україні. Триває з 2020 до 2021 року.